:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Zatrzymano nietrzeźwych kierowców dzięki pomocy innych uczestników ruchu drogowego

Policja Radom, Zatrzymano nietrzeźwych kierowców dzięki pomocy innych uczestników ruchu drogowego - zdjęcie, fotografia

W miniony weekend radomscy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. W dwóch przypadkach pomogli tego dokonać inni kierowcy, którzy uniemożliwili pijanym dalszą jazdę.

W piątek, 1 grudnia w Kiedrzynie kobieta jadąca samochodem zauważyła w lusterku samochód marki renault, który dziwnie się zachowywał, jechał wężykiem, zjeżdżając na przeciwległy pas. Kobieta zatrzymała swój samochód i wyszła do kierowcy renault. Gdy poczuła od niego woń alkoholu nie pozwoliła mu jechać dalej i zawiadomiła policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zbadali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 25-latek miał ok. 3 promile alkoholu w organizmie.

Z kolei w sobotę, 2 grudnia w Augustowie (gmina Pionki) mężczyzna zauważył na parkingu kierowcę, który po alkoholu wsiada do auta i odjeżdża. Postanowił zatrzymać go, zabrać kluczyki do auta i wezwać policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy zbadano stan trzeźwości mężczyzny. 39-letni obywatel Ukrainy miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja chwali postawę obywateli i apeluje, by reagować, gdy jesteśmy świadkami takich sytuacji, ponieważ od tego może zależeć bezpieczeństwo na drodze innych uczestników ruchu drogowego.

 

Karolina Kozieł

Zatrzymano nietrzeźwych kierowców dzięki pomocy innych uczestników ruchu drogowego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się