:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Zgłoś swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego

Informacje z Radomia i okolic , Zgłoś swój pomysł Budżetu Obywatelskiego - zdjęcie, fotografia

Od 11 stycznia będzie można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego 2019.

W tej edycji będą obowiązywały zmienione zasady kwalifikowania projektów i głosowania.

Zgodnie z postulatami zgłoszonymi podczas warsztatów ewaluacyjnych, po raz pierwszy zostanie utworzony obszar instytucjonalny. Tu będą trafiały projekty związane z funkcjonowaniem np. miejskich placówek, w tym szkół i przedszkoli. Do podziału będzie kwota 600 tysięcy złotych. Tyle samo będzie wynosiła maksymalna wartość projektu, jaki będzie mógł trafić pod głosowanie.

Podobnie jak dotychczas będzie funkcjonował obszar ogólnomiejski oraz pięć obszarów lokalnych. Zmienią się jednak kwoty przeznaczone na sfinansowanie zgłaszanych zadań. W obszarze ogólnomiejskim do podziału będzie suma 1,2 mln złotych, a maksymalna wartość projektu to 800 tysięcy złotych. W obszarach lokalnych, na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczone po 600 tysięcy złotych. Tu maksymalna wartość pojedynczego projektu nie będzie mogła przekroczyć 400 tysięcy złotych.

Nowością jest to, że projekty miękkie będą mogły być realizowane przez 12 miesięcy od chwili rozpoczęcia, a w przypadku bardziej skomplikowanych inwestycji, ten czas będzie mógł być wydłużony nawet do 24 miesięcy. Zostanie też wprowadzony zakaz zgłaszania wniosków przez członków zespołu opiniującego. Wśród zmian mających usprawnić samo głosowanie będzie też m.in. zakaz prowadzenia agitacji w pobliżu urn.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego będą przyjmowane od 11 do 26 stycznia w czterech stałych punktach:

- Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. Struga 1

- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta – pok. 104, Urząd Miejski, ul. Żeromskiego 53

- Biuro Rady Miejskiej – ul. Moniuszki 9

- Biuro Obsługi Mieszkańca – pok. 19, Urząd Miejski, ul. Kilińskiego 30

Wnioski będą przyjmowane także w punktach mobilnych, w centrach handlowych. Będzie je można składać także drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony www.konsultacje.radom.pl.

Weryfikacja złożonych projektów potrwa do 23 marca, a głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca.

 

Źródło: UM Radom

Zgłoś swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się