:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Zima wróciła. Fatalne warunki na drogach Radomia

Informacje z Radomia i okolic , wróciła Fatalne warunki drogach Radomia - zdjęcie, fotografia

Zasypane ulice, kolizje, korki, zepsute autobusy – atak zimy w Radomiu.

Poniedziałkowy poranek przywitał wszystkich śniegiem i mrozem. Wychodząc dzisiaj z domu trzeba pamiętać, że drogi są bardzo śliskie. Dziś rano przejazd przez miasto nie należał do najłatwiejszych. Kierowcy samochodów musieli zmierzyć się z bardzo złymi warunkami na drodze. Ich efektem są już pierwsze stłuczki i kolizje. Do takiego zdarzenia doszło na obwodnicy Białobrzegów. Młoda kobieta straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w dwa inne samochody osobowe. Ruch w stronę Warszawy był całkowicie zablokowany. Także w Radomiu doszło do mniejszych, niegroźnych kolizji. W sumie do godz. 9:00 policja odnotowała 9 kolizji, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Przejazd ulicami Radomia utrudniały autobusy komunikacji miejskiej, które nie mogły poradzić sobie z warunkami atmosferycznymi i nie chciały ruszyć z przystanku bądź świateł, blokując tym samych ruch.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, poruszając się w takich warunkach. Należy zmniejszyć prędkość i pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

Także piesi powinni na siebie szczególnie uważać. Nieodśnieżone chodniki, pod którą może znajdować się warstwa lodu, mogą stanowić niemałe zagrożenie. Trzeba także pamiętać, by zachować czujność i rozwagę na przejściach dla pieszych, ponieważ kierowcy w takich warunkach mogą reagować wolniej i mieć dłuższą drogę hamowania.

O tych zasadach warto pamiętać nie tylko dziś, ponieważ według prognoz pogody, zima w takiej postaci ma zostać z nami przynajmniej na kilka najbliższych dni.

Zima wróciła. Fatalne warunki na drogach Radomia komentarze opinie

  • gość 2018-02-05 09:28:29

    2 cm śniegu i już paraliż?

  • gość 2018-02-05 09:41:56

    Drogi są w fatalnym stanie!!!! Lód, śnieg zalega..... a piaskarki żadnej nie widziałam!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się