Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Atrakcji nie zabraknie. Przed nami kolejna Niedziela na Rynku

Resursa Obywatelska zaprasza całe rodziny na kolejną Niedzielę na Rynku, która odbędzie się już 16 lipca w godz. 14.00-19.00. Tym razem motywem przewodnim będzie żywioł ziemi.

Na radomskim Rynku nie zabraknie warsztatów ekologicznych, spektaklu i wielu innych atrakcji dla całych rodzin. Gmina Orońsko zaprezentuje krzemień czekoladowy, czyli niezwykle ważny surowiec wykorzystywany do wytwarzania różnego rodzaju narzędzi.

Teatr Mozaika wystąpi zaś z interaktywnym koncertem „Grajmy w zielone”.

– Chcemy grać z dziećmi w zielone, opowiadać im o tym, co zielone i dawać im to, co zielone, czyli żywe, naturalne, nieprzetworzone. Dlaczego? Bo za chwilę nasza planeta będzie głównie w ich rękach. Wierzymy, że trzeba w mądry i jednocześnie zabawny sposób wspierać dzieci w świadomości ekologicznej tak, aby mogły wykształcać w sobie dobre nawyki – zapowiadają twórcy spektaklu.

Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, zarówno mali, jak i duzi będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. A z pomocą lubianego przez dzieci i nośnego medium, jakim jest piosenka, podjęte będą ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem.

Wstęp wolny!