Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu przy dworcu

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu przy dworcu. Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji trwają prace projektowe.

Skrzyżowanie ulic Traugutta/Poniatowskiego/Beliny-Prażmowskiego zostanie przebudowane. Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji kwotą 2 mln zł.

– Poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu to jeden z naszych priorytetów. Tym bardziej cieszą efekty dobrej współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, na skrzyżowaniu przy dworcu PKP wymienimy m.in. sygnalizację świetlną. Zostaną też dobudowane lewoskręty w ulicę Traugutta i na plac Dworcowy

mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W planach jest także wybudowanie pasa rowerowego ze zjazdem z Traugutta do istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego oraz przejazdu rowerowego na wysokości poczty wraz z dedykowanymi dla rowerzystów sygnalizatorami świetlnymi. Będzie także wymieniona nawierzchnia skrzyżowania.

Obecnie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji trwają prace projektowe. Ogłoszenie przetargu planowane jest w połowie roku.

Źródło: UM Radom