Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Będzie ulica Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego

Ulica na terenie Radomskiego Centrum Sportu, biegnąca między ulicami Struga i 11 Listopada będzie nosiła imię Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego. Rada Miejska jednomyślnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Z inicjatywą uhonorowania związanego przez kilkadziesiąt lat z Radomiakiem Zdzisława Radulskiego wystąpiła grupa mieszkańców Radomia, która zgłosiła stosowny wniosek do prezydenta miasta.

– Radomski sport ma wielu bohaterów, których trzeba pokazywać. Jedną z takich bardzo ważnych osób jest Zdzisław Radulski, który przez wiele lat budował radomski sport i jest wychowawcą wielu pokoleń młodych sportowców w naszym mieście

mówił na sesji prezydent Radosław Witkowski

Przypomnijmy, że Zdzisław Radulski przez ponad 60 lat był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny piłkarskiej odpowiedzialnym za odnowę biologiczną i przygotowanie motoryczne. „Jego profesjonalizm i oddanie radomskiemu klubowi sprawiło, że zyskał przydomek „Hrabiego Dusz”, gdyż zawsze potrafił motywować piłkarzy i budować dobrą atmosferę w szatni” – napisali w uzasadnieniu uchwały wnioskodawcy.

Źródło: UM Radom