Materiał Partnera O tym się mówi

Bez adwokata nic nie powiem…, czyli krótko o postępowaniu karnym

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że prawo karne to jedno z tych, gdzie zawiłe przepisy przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Toczące się karne postępowanie sądowe wymaga dokładnego przygotowania wszystkich dowodów, ale nie tylko! Najważniejsza jest linia obrony! W dzisiejszym wpisie opowiemy Ci nieco więcej o tym, jak wygląda postępowanie karne i z jakich etapów się składa. Sprawdź, co musisz wiedzieć i czytaj dalej!

Sprawa karna krok po kroku – omawiamy najważniejsze kwestie 

Na samym początku zajmijmy się wyjaśnieniem, jaki jest cel prowadzonego postępowania karnego. Priorytetem jest określenie czy doszło do popełnienia przestępstwa, a tym samym pociągnięcie sprawcy do poniesienia odpowiedzialności. Dotkliwy wymiar kar sprawia, że całe postępowanie prowadzone jest z najwyższą starannością. Pierwszym etapem jest tzw. postępowanie przygotowawcze prowadzone przez policję lub prokuraturę. Mamy tutaj dla Ciebie bardzo ważną informację! Już na tak wczesnym etapie zaleca się skorzystanie z pomocy prawnej. Wszystko, co zostanie powiedziane na przesłuchaniu, będzie wykorzystane przed sądem, dlatego też zaleca się, aby znacznie wcześniej ustalić całą strategię działania. Kolejnym etapem jest postępowanie główne, innymi słowy, mówiąc, rozpoczyna się proces, w czasie którego analizowane są zebrane dowody, a także zeznania świadków. Warto mieć świadomość, że na tym etapie dosłownie każdy, nawet najmniejszy detal może mieć ogromne znaczenie dla sprawy. Dlatego właśnie ocenę przydatności materiału dowodowego należy powierzyć wykwalifikowanemu adwokatowi.

Sprawdź, jak wygląda pomoc adwokata w postępowaniu karnym

W czasie postępowania głównego dochodzi do wydania ostatecznego wyroku, od którego przysługuje prawo do odwołania się. W jego ramach rozpoczyna się postępowanie odwoławcze. Czy tutaj również niezbędna jest pomoc adwokata? Oczywiście, że tak! Decyzja o odwołaniu musi być prawidłowo uzasadniona i również podparta rzetelnym materiałem dowodowym. Dlaczego jeszcze pomoc prawna jest tak nieoceniona? Odpowiedź jest bardzo prosta! Adwokat dzięki swojemu doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy potrafi z dużym wyprzedzeniem przewidzieć skutki przyjętej strategii, a tym samym w porę wprowadzić odpowiednie zmiany. Co więcej, z pomocą prawną zyskujesz pewność, że wszystkie składane dokumenty spełniają obowiązujące wymagania, a tym samym nie zwierają błędów. Pamiętaj, że nawet najmniejsze nieprawidłowości mogą skutkować przedłużeniem postępowania. Nieco więcej o pomocy prawnej w postępowaniu karnym możesz przeczytać pod adresem www.przebindowski.com.pl. Jak mówi powszechne przysłowie „nieznajomość prawa szkodzi”, dlatego, jeśli prawo karne jest Ci obce, nie ryzykuj i powierz reprezentowanie swoich interesów profesjonaliście! Kancelaria Adwokacka Macieja Przebindowskiego przeprowadzi Cię przez całe postępowanie, a w razie konieczności pomoże w przygotowaniu pisma odwołującego. Sprawdź koniecznie i skorzystaj z porady prawnej!