O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

Biblioteczki plenerowe wróciły do Parku Leśniczówka i na osiedle Ustronie

W październiku zostały zdemolowane biblioteczki plenerowe w Parku Leśniczówka i na osiedlu Ustronie. Przed Wigilią wróciły na swoje miejsca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że biblioteczki plenerowe zostały ponownie zamontowane w Parku Leśniczówka i  na osiedlu Ustronie.

Jak pisaliśmy na naszym portalu, w październiku nieznani sprawcy zniszczyli biblioteczki umiejscowione w Parku Leśniczówka i na Ustroniu. Musiały zostać tymczasowo usunięte. Biblioteka Miejska w Radomiu zapowiedziała, że po oczyszczeniu i dokonaniu napraw powrócą na swoje miejsca. Nie był to odosobniony przypadek. Na początku lipca wybita została szyba w biblioteczce na osiedlu Ustronie i na placu Jagielońskim. Natomiast w sierpniu biblioteczka została zniszczona w Parku Leśniczówka.

Biblioteczki zostały postawione pod koniec 2021 r., w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zostały umiejscowione w trzech parkach miejskich: im. Tadeusza Kościuszki, Leśniczówka i Ustronie oraz na placu Jagiellońskim i przed Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu. Biblioteczki mają służyć bezpłatnej wymianie książek i promować czytelnictwo.

Źródło informacji: facebook.com/mbpradom