Materiał Partnera O tym się mówi

Biuro w stylu industrialnym – nowoczesna przestrzeń do pracy

Styl industrialny to ostatnio jedno z najciekawszych rozwiązań, jakie możemy zastosować w przestrzeni biurowej. Główną cechą stylu, który często zestawiany jest z podobną mu estetyką loftu, jest przede wszystkim funkcjonalność. Ergonomiczne biuro sprzyja koncentracji, a przy tym jest bardziej atrakcyjne pod kątem wizualnym. Chcąc urządzić biuro w konkretnej aranżacji, warto zawczasu zapoznać się z głównymi nurtami industrialu, który po dziś dzień zachwyca biznesmenów swoim awangardowym charakterem i minimalizmem. Wnętrza industrialne to miejsca, w których nowoczesność przeplata się z czasami ery przemysłowej – odsłonięta cegła, drewniane belki stropowe oraz metalowe meble to tylko jedne z wielu elementów, które są w stanie nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

 Postaw na metal, czyli o meblach w industrialu

By lepiej zrozumieć ideę stylu industrialnego, należy cofnąć się do czasów recesji w USA. To właśnie wtedy, w opuszczonych fabrykach i halach magazynowych zaczęli osiedlać się liczni artyści, czyniąc z pomieszczeń swoje pracownie czy nawet mieszkania. Wyposażenie typowego lokum człowieka z tamtych czasów stanowiły meble, które akurat były pod ręką. Szczególną sympatię zaskarbiły sobie drewno i metal. Współcześni projektanci raz za razem przemycają do wnętrz te dwa materiały. W celu nawiązania do samej genezy stylu industrialnego dobrze jest wykorzystać metalowe meble, jakie obecnie znajdziemy również w wielu sklepach internetowych. Jednym ze sklepów umożliwiających zakupy online oraz dostosowanie mebli z metalu pod własne preferencje jest Cezas Glob. To, co wyróżnia metalowe szafy czy komody na tle reszty to fakt, że bardzo łatwo jest je modyfikować, na przykład poprzez nadanie im niestandardowego koloru. W zakładce cezasglob.pl/szafy-metalowe-biurowe/ na wszystkich zainteresowanych czekają liczne warianty mebli, które można umieścić we własnym biurze. Plusem dodatków z metalu jest przede wszystkim ich odporność na zarysowania czy licznego rodzaju uszkodzenia. Na lata zachowują swój nienaruszalny wygląd, nadając pomieszczeniom iście industrialnego klimatu. Jeżeli interesuje cię urządzenie biura z nawiązaniem do wcześniej wspomnianych czasów, nie ma lepszego wyboru niż metal.

Dlaczego tak ważna jest estetyka przestrzeni pracy?

Najnowsze badania dostarczane przez przedstawicieli uniwersytetów z całego świata jasno sugerują, że przestrzeń biurowa ma bardzo duży wpływ na samopoczucie oraz efektywność pracy osób w niej funkcjonujących. Kiedy nie czujemy się komfortowo w danym pomieszczeniu, nie mamy szans na osiąganie pożądanych przez nas wyników pracy. Ważne, żeby podczas projektowania swojej własnej przestrzeni biurowej mieć na uwadze swoje własne preferencje; zadanie jest o wiele łatwiejsze, jeżeli urządzamy pomieszczenie, w którym będziemy przebywać tylko my. Niezależnie jednak od ilości osób w biurze czy gabinecie, przestrzeń powinna dawać możliwość wyboru i kontroli nad środowiskiem pracy (np. szansę na zmianę miejsca czy przestawienie poszczególnych elementów jak tablice, wykresy, stojaki), a także zapewniać wysokie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji czy wolności. Spełnienie wszystkich wymogów w efekcie przyniesie szybki rozwój, lepszą organizację pracy czy poprawę kreatywnego myślenia.