Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach niemal gotowe

Branżowe Centrum Umiejętności w Pionkach niemal gotowe. Inwestycja ma zostać oddana do użytku na początku czerwca.

Nowa placówka, działająca w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, powstała w ramach ogólnopolskiej sieci 120 BCU różnych branż. Powstaje w modernizowanym budynku warsztatów szkolnych CKZiU w Pionkach.

Nowoczesne obrabiarki CNC kupione zostały w Stanach Zjednoczonych, specjalnie dla BCU. Dopłynęły statkami z drugiej półkuli.

– Inwestycja kończy się 31 maja, więc z początkiem czerwca chcemy ruszyć z kopyta. Do przeszkolenia, do końca września mamy około 100 osób. Myślę, że zainteresowanie kształceniem u nas będzie ogromne, dlatego że maszyny jakie posiadamy są najnowocześniejsze w całym regionie. Kolejna część tradycyjnych maszyn będzie dowieziona do drugiej hali

mówi Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU w Pionkach.

W ramach nowoczesnej placówki będą prowadzone bezpłatne dla uczestników szkolenia z obróbki ręcznej i maszynowej, na operatora maszyn CNC, programistę CNC/CAM. W ofercie znajdą się również szkolenia  specjalistyczne dla nauczycieli i uczniów z takich zagadnień, jak: grafika inżynierska 2D CAD, modelowanie 3D,  programowanie CNC, obsługa tokarki i frezarki CNC, czy programowanie i obsługa COBOTA przemysłowego.

Dla uczniów szkół branżowych będzie to szansa na uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych.