Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Budowa wiaduktu na ulicy Żeromskiego przebiega zgodnie z planem [+FOTO]

Budowa wiaduktu na ulicy Żeromskiego przebiega zgodnie z planem. Rozpoczęło się betonowanie pomostu.

Prace przy budowie nowego wiaduktu na ulicy Żeromskiego idą pełną parą. Pracującym na budowie i samej inwestycji sprzyja pogoda. Na dotychczas przygotowanej platformie po południowej stronie pomostu rozpoczęło się betonowanie. Co najważniejsze to nie jedyne prace, które trwają na budowie.

Inwestycja idzie jak do tej pory zgodnie z planem.

– Pod koniec marca bieżącego roku pisaliśmy w relacji na naszej oficjalnej stronie internetowej: „Aby móc przystąpić do tak zwanego deskowania, a następnie do montażu zbrojenia płyty południowego wiaduktu, pracownicy wykonawcy musieli postawić szpaler rusztowań. Zadanie to wymagało niezwykłej precyzji. Obecnie na pomoście trwają już prace zbrojeniowe”. Ta część zadania została już ukończona, dzięki czemu pracownicy wykonawcy inwestycji przystąpili do betonowania płyty pomostu. Roboty są prowadzone na całym odcinku pomiędzy przyczółkiem za ulicą Zbrowskiego a filarami w okolicach ronda Zapały (na wysokości ulic Szklanej i Olszewskiego). Następnym etapem będzie odcinek nad torami kolejowymi, ale tam belki wiaduktu będą już montowane przy użyciu dźwigu (na torach nie będzie rusztowań)

przekazał Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Ponadto, trwają również prace przy budowie drugiego, równoległego wiaduktu, a także trwa usuwanie tak zwanych kolizji z podziemną infrastrukturą (zdarzają się rzeczy nieujęte na żadnych mapach). Również w rejonie ulic Średniej i Metalowej trwają roboty drogowe.

Całe zadanie pochłonie ponad 178,8 miliona złotych. Część finansowana z budżetu miasta (wiadukt) to koszt około 131 milionów złotych, natomiast część kolejowa (peron przystanku Radom Wschodni) to niemal 48 milionów złotych. Zakończenie inwestycji nastąpi latem 2025 roku, choć pierwszy z dwóch wiaduktów ma być otwarty nieco wcześniej. Wykonawcą tego bardzo istotnego dla naszego miasta zadania jest wybrana w przetargu firma Trakcja z Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: MZDiK