Inwestycje Na czasie Ogłoszenia Radom i okolice

Budowane rondo w Kowali będzie czasowo przejezdne we Wszystkich Świętych

Trwa przebudowa skrzyżowania w Kowali w Powiecie Radomskim. Powstaje w tym miejscu rondo. Od niedzieli, 30 października do wtorku, 1 listopada, czyli dnia Wszystkich Świętych będzie możliwy przejazd przez rondo do cmentarza i kościoła.

Okres Wszystkich Świętych to wzmożony czas odwiedzin nekropolii. Nie inaczej będzie w Kowali, gdzie trwa budowa ronda w centrum miejscowości. Zgodnie z zapowiedziami, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych we współpracy z wykonawcą, starachowicką firmą Budromost, zorganizował możliwość czasowego przejazdu przez teren tej budowy.

– Robiliśmy wszystko, aby na dzień Wszystkich Świętych rondo było przejezdne i dlatego zostanie zorganizowany czasowy dojazd do cmentarza i kościoła w Kowali – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

WAŻNE! Kierowcy muszą pamiętać, że to cały czas jest teren budowy i trzeba w tych dniach zachować dużą ostrożność, stosować się do informacji i znaków drogowych.

Planowo inwestycja powinna zakończyć się do 25 grudnia, choć patrząc na zaawansowane prace, można przypuszczać, że ekipy budowlane finiszować będą wcześniej.

Przypomnijmy, że skrzyżowanie w Kowali do tej pory było wyjątkowo niebezpieczne, dlatego zdecydowano o budowie ronda. Będzie o wiele bezpieczniej, bo miejsce będzie oświetlone, z chodnikami, przejściami dla pieszych. Zadanie realizuje Powiat Radomski kosztem 3,4 miliona złotych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć: