Radom i okolice Społeczeństwo

Były burmistrz Skaryszewa został ponownie dyrektorem radomskiego WORD-u

Były burmistrz Skaryszewa został ponownie dyrektorem radomskiego WORD-u. Dariusz Piątek powrócił na stanowisko po przegranej drugiej turze wyborów samorządowych.

Dariusz Piątek, były burmistrz Skaryszewa powrócił na swoje poprzednie stanowisko i został ponownie dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach samorządowych przegrał on z Justyną Grys, kandydatką z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Dariusz Piątek ukończył studia na Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu w 1996, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Był słuchaczem Europejskiego Studium Finansowania Inwestycji Samorządu Terytorialnego i ukończył szkolenia z zakresu administracji regionalnej oraz funduszy UE.

Od końca lat 90. pracował w Starostwie Powiatowym w Radomiu, gdzie od 2002 pełnił funkcję sekretarza powiatu, odpowiedzialnego m.in. za wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz elektronicznego obiegu dokumentów.

27 grudnia 2007 został wicewojewodą mazowieckim z rekomendacji PSL, nadzorując m.in. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Wojewódzki Inspektorat Weterynarii. Był przewodniczącym Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz członkiem prezydium Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego.

Kandydował do Sejmu z listy PSL w 2011 i 2015 oraz do sejmiku mazowieckiego w 2010 i 2014. 10 grudnia 2015 został odwołany ze stanowiska wicewojewody. W latach 2016-2018 był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Od 2018 pełni funkcję burmistrza Skaryszewa.

Źródło: WORD Radom