Kronika kryminalna O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo

CBA ponownie zatrzymało prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

CBA ponownie zatrzymało prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. To dalszy ciąg prowadzonego śledztwa dot. przyjmowania łapówek. Postawiono nowe zarzuty.

W marcu br. informowaliśmy o tym, że prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z podejrzeniem przyjęcia łapówki. W poniższym artykule znajduje się również nagranie z całego zdarzenia.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przyłapany na przyjmowaniu łapówki [+VIDEO]

Pomimo zatrzymania podejrzanego, sąd nie uwzględnił wniosku o tymczasowy areszt dla Jarosława Górczyńskiego twierdząc, że materiał dowodowy ma charakter kompletny i dlatego też nie ma potrzeby aresztowania go.

– Wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. nie został uwzględniony, bo zdaniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach – choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu – materiał dowodowy przeciwko Jarosławowi G. jest kompletny. Prokuratura Krajowa zapowiada złożenie zażalenia – czytamy na stronie cba.gov.pl

Sprawa stale nabiera rozgłosu. Dziś, w poniedziałek 22 maja 2023 roku, Jarosław Górczyński ponownie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymania dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Po doprowadzeniu do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach prokurator przedstawi zatrzymanemu kolejne zarzuty.

– Do czasu zakończenia czynności z podejrzanym, prokuratura nie będzie przekazywała szerszych informacji o sprawie – przekazano.

Przypomnijmy, że w marcu br. Jarosław Górczyński został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych na mocy postanowienia prokuratora w związku z zarzutami korupcji.

Co ciekawe, jest to kolejne postępowanie toczące się ws. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w ostatnich latach.

W 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zarzucała Jarosławowi Górczyńskiemu przekroczenie uprawnień przy procedurach dotyczących przetargów śmieciowych z 2016 r. poprzez „uniemożliwienie złożenia prawidłowych ofert podmiotom innym niż podmiot dotychczas świadczący te usługi”. W roku 2020 do sądu trafił akt oskarżenia. W maju 2021 roku Sąd Okręgowy w Kielcach prawomocnie uniewinnił samorządowca, a pod koniec 2022 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację wniesioną przez prokuraturę.

Jarosław G. jest prezydentem Ostrowca Św. od 2014 r. To były poseł wybrany do Sejmu z list PSL w 2011 r. i były wiceprezydent Ostrowca (2006-2011).

Źródło: cba.gov.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to