Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Chciał pośpieszyć innego kierującego, okazał się nietrzeźwy i bez uprawnień

Policja

Kierujący, któremu bardzo się śpieszyło chciał sygnałem dźwiękowym pośpieszyć innego kierującego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z drogówki.

W sobotę (25.03) około godziny 9 na ulicy Wojska Polskiego w Radomiu bardzo niecierpliwy kierowca forda chcąc pośpieszyć kierowcę znajdującego się przed nim, używał w tym celu sygnału dźwiękowego, czym zwrócił na siebie uwagę przejeżdżających obok policjantów radomskiej drogówki. Mundurowi zauważyli, że kierujący także przekracza dozwoloną w tym miejscu prędkość. Po wykonaniu pomiaru przy użyciu wideorejestratora okazało się, że wynosiła ona 112 km/h przy dozwolonych 70 km/h.

Nieudany drift BMW w centrum miasta [+VIDEO]

Kierowca został zatrzymany do kontroli podczas, której sprawdzono go w policyjnych systemach. Jak przy każdej kontroli sprawdzono także stan trzeźwości, który pozostawiał wiele do życzenia. Niecierpliwy kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu, a na swoim koncie kierowcy – zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych.

Teraz kierowca będzie odpowiadał przed sądem za popełnione wykroczenia oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Policja przypomina, że nadużywanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych jest wykroczeniem zagrożonym karą mandatu karnego w kwocie 100 złotych, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP