Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Ciąg dalszy afery w SM Południe

Ciąg dalszy afery w SM Południe. Sąd Okręgowy w Radomiu wstrzymał wykonanie uchwały walnego zgromadzenia spółdzielni w sprawie wyboru nowych członków rady nadzorczej.

O początkach sprawy w SM Południe informowaliśmy trzy miesiące temu. Jak możemy się dowiedzieć sprawa ma charakter rozwojowy.

Interwencja policji zakończyła spotkanie w Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”

Pod koniec lutego członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Południe w Radomiu otrzymali pismo. Zarząd poinformował w nim, że zgodnie z treścią postanowienia Sądu Okręgowego w Radomiu wstrzymano wykonanie uchwały walnego zgromadzenia spółdzielni w sprawie wyboru nowych członków rady nadzorczej. Oznacza to, że w najbliższym czasie nowa rada nie może wykonywać swoich funkcji statutowych. Nie będą się też odbywać jej posiedzenia.

Jak można przeczytać w dalszej części pisma, sprawę do sądu wnieśli członkowie spółdzielni, którzy domagają się stwierdzenia nieważności lub uchylenia uchwały o wyborze nowych członków rady. W ich opinii komisja wybrana na walnym posiedzeniu nieprawidłowo przeliczyła głosy oddane na poszczególnych kandydatów do rady. Dodatkowo w składzie komisji liczącej miały być osoby powiązane rodzinnie z kandydatem, który miał uzyskać największą liczbę głosów. Członkowie spółdzielni uważają również, że doszło do nieprawidłowości przy udzielaniu pełnomocnictw przez osoby, które nie mogły uczestniczyć w walnym zgromadzeniu, ale wskazały innych, aby za nich oddali na nim głos.

W środę prokuratura poinformowała, że 1 marca wszczęła dochodzenie w sprawie „podrobienia podpisów na pełnomocnictwach”. Za ten czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Źródło: SM Południe