O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Co najmniej dziewięciu piłkarzy odejdzie z Broni Radom

Co najmniej dziewięciu piłkarzy odejdzie z Broni Radom. Trener ogłasza spore zmiany!

W piątek, 30 czerwca 2023 roku, umowy kilku graczy Broni Radom wygasły. Szkoleniowiec drużyny już wcześniej dał zawodnikom wolną rękę w poszukiwania klubów.

– Serdecznie dziękujemy za grę Michałowi Kielakowi, Marcinowi Szymczakowi, Kacprowi Pietrzykowi, Kajetanowi Jendryczce, Piotrowi Goljaszowi, Jakubowi Piotrowskiemu, Jakubowi Mydłowieckiemu i Zenkowi, czyli Xahne Giorgio Reid. Wypożyczenie z Młodzika skończyło się Bartłomiejowi Nowakowi i będzie on szukał klubu na wyższym szczeblu (ma zaproszenie z Górnika Łęczna). Zaproszenie na testy w innych klubach otrzymali Kamil Odolak, Hubert Derlatka, Maciej Knap i Konrad Kargul Grobla i będziemy informować o ewentualnych dalszych ubytkach – poinformował klub Broń Radom.

Osobny akapit trzeba zostawić dla Mirosława Peresady. Trener bramkarzy, wieloletni szkoleniowiec, niegdyś wyśmienity zawodnik, zdecydował o rezygnacji z pracy w sztabie szkoleniowym.

W pierwszym tygodniu pojawi się kilku nowych graczy. Niektórych trener Dominik Bednarczyk zna i nie będzie zbytnio testować i jeszcze w tym tygodniu podpiszą oni umowy. Rozmowy z kolejnymi graczami trwają. W sobotę, 8 lipca o godz. 11 Broń zagra pierwszy mecz kontrolny. Zagra na wyjeździe z drugoligową Stalą Stalowa Wola.

Źródło: Broń Radom