Materiał Partnera O tym się mówi

Co powinniśmy wiedzieć o dzisiejszych możliwościach druku?

Współczesny druk znacząco odbiega od tego, co niegdyś wynalazł Gutenberg; na rynku zdążyły pojawić się już drukarki 3D, dzięki którym można tworzyć druk przestrzenny. W świecie drukarek istnieje cała gama opcji, począwszy od urządzeń przeznaczonych typowo do użytku domowego, przez sprzęty biurowe, aż po ogromne, specjalistyczne drukarki przemysłowe. Każdy model ma swoje unikalne cechy, które warto poznać, by móc jak najlepiej wykorzystać możliwości drukowania. Dostępnych jest naprawdę wiele metod, które dodatkowo stale ewoluują; każdy typ dostosowany jest do innej potrzeby, dzięki czemu firmy mogą swobodnie dobrać technikę drukowania, która jak najlepiej podkreśli produkty lub usługi, niosąc ze sobą przyjazny stosunek ceny do jakości.

Rodzaje drukarek i ich cechy charakterystyczne

Przyglądając się różnym typom drukarek dostępnych na rynku możemy dojść do wniosku, że ilość modeli potrafi naprawdę namieszać w głowie tym, którzy przymierzają się do zakupu drukarki idealnej. Tymczasem właściwy wybór drukarki i jej eksploatacja może przynieść korzyści zarówno pod względem finansowym, jak i w związku z wydajnością.

  • Drukarki atramentowe to jeden z najpopularniejszych typów drukarek na dzisiejszym rynku. Perfekcyjne do domów i małych biur, głównie ze względu na swój niski koszt początkowy, wykazują doskonałą jakość druku, a przy tym zdolność do drukowania na szerokiej gamie mediów, jakimi są: papiery, karty czy płótno. Największym ograniczeniem tego rodzaju drukarek jest szybkość wydruku; zazwyczaj są one wolniejsze od modelów laserowych.
  • Drukarki laserowe są grupą, która najczęściej pojawia się w przestrzeni biurowej – czyli tam, gdzie drukuje się dużo i oczekuje się wydruków nieprzeciętnej jakości. Działają na zasadzie tonerów, które są droższe niż tusze, jednak starczają na więcej wydruków. Druk laserowy najlepiej zdaje się do dokumentów czarno-białych, jednak oczywiście mogą one też drukować w kolorze.
  • Drukarki wielofunkcyjne są wysoko praktycznym sprzętem, który sprawdzi się dosłownie wszędzie, gdzie tylko potrzeba druku jest częsta i wysoka. Dzięki swoim dodatkowym możliwościom, takim jak skanowanie, kopiowanie czy faksowanie, są one bezcenne w biurach oraz instytucjach. Wyróżnia się dwa rodzaje drukarek wielofunkcyjnych: atramentowe i laserowe. Na blogu firmy Telcop można dowiedzieć się więcej o tym, który rodzaj urządzenia sprawdzi się najlepiej w przypadku regularnego drukowania, a który doskonale nada się do miejsc, gdzie – mimo że drukuje się stosunkowo rzadko – potrzebna jest drukarka.

Zamiast kupować, możesz wypożyczyć – drukarka na chwilę

W dzisiejszych czasach przykłada się coraz większą uwagę do oszczędzania tam, gdzie rzeczywiście istnieje taka możliwość. Świetnym przykładem są biura, które zamiast wyposażać się w nowe drukarki na własność, decydują się na skorzystanie z oferty znajdującej się między innymi na https://www.telcop.pl/. Wynajem drukarek to ciekawa alternatywa, głównie ze względu na szereg korzyści, jakie niesie tego typu opcja. To przede wszystkim spora oszczędność czasu i pieniędzy; eksperci z firmy doradzają jak najlepszy model, a ty nie musisz martwić się o kwestie tuszy, tonerów czy ewentualnego serwisowania. Wszystko znajduje się bowiem po stronie firmy, od której decydujesz się wypożyczyć sprzęt za opłatą. Czasem nie warto kupować sprzętu na własność – zwłaszcza, jeżeli ma się świadomość, iż będzie on używany jedynie sporadycznie.

Telewizor na raty – gdzie kupić?