Radom i okolice Społeczeństwo

Czujniki czadu trafiły bezpłatnie do 1000 osób

Zakończyła się kampania prewencyjna dla seniorów z Powiatu Radomskiego. Czujniki czadu trafiły bezpłatni do 1000 osób.

Przypomnijmy, że kampania prewencyjna starostwa, straży i policji odbywała się pod hasłem ,,Babciu, dziadku NIE czujesz – trujący, bezwonny, bezbarwny”.

W wielu miejscowościach odbyły się spotkania połączone z dniem dziadka i babci.

– Odbyło się w sumie 13 spotkań na terenie całego naszego powiatu. Dziękuję wszystkim dyrektorom szkół, którzy pomogli nam w organizacji i we wspieraniu całej akcji. Jeśli ktoś nie mógł odebrać osobiście, może jeszcze odebrać taki czujnik w siedzibie naszego urzędu

zachęca Joanna Czerwińska, dyrektor Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Policjanci i strażacy rozmawiali o różnych zagrożeniach, a powiatowy rzecznik konsumentów ostrzegał przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Co ważne, podczas każdego ze spotkań zainteresowani mogli odebrać bezpłatnie czujnik czadu.

– Cieszę się, że tak wiele osób miało możliwość odebrać czujniki. Być może dzięki temu uda się uratować komuś życie! Już teraz mogę powiedzieć, że prawdopodobnie jesienią będziemy chcieli kontynuować tą akcję

zaznaczył starosta Waldemar Trelka.

Spotkania z seniorami przeplatane były przedstawieniami i akademiami z okazji dnia dziadka i babci. W sumie do seniorów powyżej 65 roku życia trafiło około 1000 tych urządzeń.

Źródło: powiat radomski