Na czasie O tym się mówi

Czy Radomiak może powalczyć o europejskie puchary?

Radomiak Radom to jeden z ciekawiej prowadzonych projektów w polskiej piłce. Czy piłkarzy z Mazowsza stać na awans do europejskich pucharów?

Runda jesienna w środku tabeli

Ciężko jednoznacznie ocenić poprzedni sezon w wykonaniu piłkarzy Radomiaka Radom. Z jednej strony osiągnęli bardzo dobry jak na beniaminka i nowicjusza elicie, sportowy wynik. Zajęcie, wysokiego jak na realia klubu z Radomia, siódmego miejsca w lidze, z pewnością mogło zadowolić kibiców klubu. Z drugiej strony pozostał jednak spory niesmak. Runda wiosenna okazała się znacznie słabsza od jesiennej, czego efektem było zwolnienie z klubu Dariusza Banasika – trenera, który zbudował awans do piłkarskiej elity w Radomiu.

Bieżący sezon, póki co, nie zwiastuje, żeby klub z województwa mazowieckiego osiągnął wyższe miejsce niż w poprzednim sezonie. Na chwilę obecną, Radomiak Radom zajmuje dziewiątą lokatę w piłkarskiej ekstraklasie. Należy uczciwie sobie powiedzieć, że klub z Mazowsza ma minimalne, iluzoryczne szanse, zarówno na rozpaczliwą walkę o utrzymanie, jak i walkę o miejsca, które mają premiować polskie kluby grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Liga już ruszyła, dlatego warto sprawdzić aktualne typy piłkarskie.

Jak z formą na wiosnę?

Podczas przerwy zimowej kilka nowych zawodników podpisało kontrakty z klubem z Radomia, również parę piłkarzy pożegnało się z niedawnym beniaminkiem w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Nowymi piłkarzami Radomiaka zostali: Berto Cayarga, Mike Cestor, Christos Donis, Francisco Ramos, Leonardo Rocha, Albert Posiadała, Jean Franco Sarmiento. Z klubem pożegnali się za to: Michał Feliks, Felipe Nascimento, Mateusz Grzybek, Nikolas Korzeniecki, Maurides, Jakub Ojrzyński, Dariusz Pawłowski i Franciszek Wróblewski.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski, zanotowali całkiem udaną inaugurację tegorocznej rundy wiosennej. Najpierw, zremisowali bezbramkowo w Legnicy, z rozpaczliwie walczącą o utrzymanie Miedzią. Następnie pokonali, na własnym boisku w Radomiu, ekipę Stali Mielec, po bramce zdobytej przez Raphaela Rossiego – 1:0. W niedawno zakończonym spotkaniu, ponownie zremisowali, podczas wyjazdowego spotkania na trudnym terenie, z Górnikiem Zabrze. Jak widać, mocną stroną Radomiaka Radom wydaje się być gra w linii defensywnej.

Największą bolączką klubu z województwa mazowieckiego, przynajmniej na chwilę obecną, wydaje się być gra w ofensywie. Jedna bramka strzelona w pierwszych trzech wiosennych spotkaniach, na chwilę obecną, nie zwiastuje nic dobrego na dalszą część sezonu w piłkarskiej elicie w Polsce. Również jesienią, trudno było o wyróżnienie jednego strzelca w ekipie Radomiaka Radom. Najlepszym „snajperem” w rundzie jesiennej dla klubu z Mazowsza był Maurides, który na rundę wiosenną przeniósł się do niemieckiego Sankt Pauli. Z pewnością zespół Radomiaka Radom może sprawić wiele piłkarskich niespodzianek podczas obecnie trwającej rundy wiosennej w piłkarskiej Ekstraklasie. Jednakże kibice tego klubu raczej powinni wykluczyć możliwość, żeby ich ulubieńcy zagrali w europejskich pucharach. W Radomiu włodarze klubu nie są jeszcze na to gotowi.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.