Radom i okolice

Czy w 100 dni powstanie stadion Radomiaka? „Nadzór nad tą inwestycją to kpina”

Do terminu oddania stadionu zostało 100 dni, z tej okazji Łukasz Podlewski, radny rady miasta Radom i przewodniczący Komisji ds. Budowy Radomskiego Centrum Sportu opublikował film, w którym wylicza elementy w budowie stadionu, które nie zostały jeszcze zrealizowane lub nawet zakontraktowane. Radny zwraca również uwagę na problem z zalewaniem hali sportowej. Według niego dziś nikt już nie wierzy to, że ten termin zostanie dotrzymany.

„Mamy problem z trybunami, mamy problem z zadaszeniem dachu, nie mamy rozwiązania z oświetleniem stadionu, nie wiadomo tak naprawdę, kiedy i jak powstaną ekrany, układ drogowy wokół stadionu też nie jest do końca ustalony” – wylicza Podlewski.

Kilka dni temu podpisano 18 aneks do budowy, którego wartość opiewa na ponad 2 mln zł. Wiemy już, że nie jest on ostatni, gdyż w umowie nie znajdują się wszystkie prace, które należy podjąć by zakończyć budowę.

[news:1322380]

„Nadzór zad tą inwestycją to kpina, to kpina z mieszkańców Radomia ale też z budżetu miasta, bo pamiętajmy że każdy kolejny aneks, każde nowe zobowiązanie, powoduje obciążenie gminy, MOSiR nie ma własnych środków, które może od tak po prostu do tej budowy dołożyć, to my jako gmina musimy tą inwestycje wspierać.” – komentuje radny

W czerwcu rozpoczęły się prace przy murawie stadionu, polegające na korytowaniu, do dziś przygotowano według radnego Podlewskiego 40-50% murawy. Na wywiezienie czeka kilka tysięcy metrów sześciennych ziemi, których transport będzie kosztował kolejne kilkaset tysięcy złotych, a nie jest on zawarty w ostatnim aneksie.

Problem ma też hala sportowa. Badania przeprowadzone w związku z zalaniem piwnic wykazały, że budynek potrzebuje dwuetapowego drenażu. Prezydent miasta Radosław Witkowski zlecił drenaż wokół hali wodociągom miejskim w zeszłym roku, 31 sierpnia podwykonawcza zszedł z budowy, nie dokańczając prac, co naraża hale na kolejne zalania.