Materiał Partnera

Dobra kancelaria podatkowa? Pomożemy Ci dobrać zaufanych ekspertów

Chcąc zachować absolutny ład i porządek w dokumentacji oraz w księgowości duża część firm ma w planach zatrudnienie biura rachunkowego, sprawującego pieczę nad poprawnością prowadzenia tego typu realizacji. Jeżeli wybierzesz odpowiednio doświadczonych specjalistów, zdejmiesz z siebie nie tylko ciężar czasochłonności wypełniania takich dokumentów, ale również ryzyko błędów, jakie mogą być bardzo kosztowne dla Ciebie bądź też reszty przedsiębiorstwa. Chcesz wiedzieć, czym dokładnie wyróżnia się zaufane biuro rachunkowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę na etapie wyboru właśnie takich ekspertów. Zapraszamy!

Zwróć uwagę na doświadczenie oraz zakres obowiązków specjalistów

Wybór nierzetelnych specjalistów w zakresie biur rachunkowych może mieć bardzo negatywne konsekwencje dla przedsiębiorców. Co prawda takie kancelarie zobowiązane są do prowadzenia obowiązków zgodnie z literą polskiego prawa, natomiast nie odpowiadają one bezpośrednio przed Urzędem Skarbowym za wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Doświadczone biuro rachunkowe stanowi więc swego rodzaju gwarant wywiązywania się z obowiązków rachunkowo-księgowych w Polsce. Dobre biuro rachunkowe odpowiada więc za: prawidłowe wykonywanie swoich zleceń, wypełnienie zapisów umowy pomiędzy biurem a przedsiębiorcami, prowadzenie rachunkowości zgodnie z prawem, prowadzenie ksiąg rachunkowych i innych zgodnie z ustaleniami z Klientem, ale jednocześnie biorąc pod uwagę obowiązujące w Polsce przepisy.

Tak więc w pigułce, zakresem obowiązków doświadczonej kancelarii podatkowej można nazwać:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • inwentaryzacja stanu aktywów i pasywów
  • wycena aktywów i pasywów
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • pełna obsługa kadr oraz płac

Musisz jeszcze wiedzieć, że wybrana przez Ciebie kancelaria podatkowa z pewnością nie będzie odpowiadać za błędy wynikające z zatajenia informacji przez Klienta, za problemy z finansami oraz – co już wcześniej wspominaliśmy – biuro rachunkowe nie odpowiada przed Urzędem Skarbowym, natomiast za wszelkiego rodzaju zaniechania w sztuce odpowie bezpośrednio przed Klientem.

Dodatkowe usługi. W czym jeszcze pomoże Ci kancelaria podatkowa?

Oprócz podstawowych, wymienionych wcześniej obowiązków, wiele kancelarii posiada również szereg dodatkowych usług. I tak chociażby wchodząc na stronę internetową kpsterling.pl można się przekonać, że biuro rachunkowe Sterling proponuje pełne wsparcie przy zakładaniu spółek oraz fachowe doradztwo podczas planowania biznesu w Polsce. Kancelaria Podatkowa Sterling znana jest także z prowadzenia obsługi księgowej w języku angielskim. To oferta dedykowana głównie dla firm zagranicznych, chcących uruchomić własną działalność na terytorium Polski. Zwłaszcza, że nasze prawo podatkowe z pewnością nie należy do najprostszych w Europie. Takie wsparcie jest więc nieocenione w przypadku, kiedy chcesz unikać błędów i kosztownych kar wynikających z podstawowych zaniechań księgowo-rachunkowych.