Radom i okolice Społeczeństwo

Doktor Adam Duszyk nie jest już wicedyrektorem muzeum im. Jacka Malczewskiego

Doktor Adam Duszyk nie jest już dyrektorem Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Teraz będzie pełnił funkcję dyrektora Instytutu Technologii Eksploatacji.

Doktor Adam Duszyk znany i ceniony historyk, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odszedł ze swojego stanowiska. Teraz, zasiądzie na fotelu dyrektora Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu.

Przypomnijmy, że ITE w Radomiu jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicza.

Adam Duszyk urodził się 6 listopada 1972 roku w Radzyniu Podlaskim. Z zawodu jest historykiem specjalizującym się w dziejach ruchów społeczno-politycznych oraz historii gospodarczej XIX i XX wieku. Adam Duszyk jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie oraz studiów historycznych na Wydziale Nauk Humanistycznych UMCS w Lublinie. Posiada również dyplomy z Podyplomowego Studium Konstytucjonalizmu na Wydziale Prawa i Administracji UMCS oraz Podyplomowego Studium Filozofii i Etyki na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2005 roku obronił pracę doktorską na temat życia i działalności Jana Wolskiego (1888-1975) na Wydziale Humanistycznym UMCS. Przez pewien czas pełnił funkcję prezesa Radomskiego Towarzystwa Naukowego (2007-2010).

Profesor Duszyk w 2018 roku uhonorowany został Nagrodą im. św. Kazimierza. Zaangażowany politycznie, był kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta miasta Radomia oraz do rady miasta, jednak nie uzyskał mandatu.

Źródło: echodnia.pl