Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Dom handlowy Senior zyska nowe życie. Zbliża się oddanie Food Hall „Focha 15” [+FOTO]

Dom handlowy Senior zyska nowe życie. Zbliża się oddanie Food Hall „Focha 15„. Co znajdzie się w środku zmodernizowanego budynku?

„SENIOR” to historyczny budynek handlowy znajdujący się w pobliżu placu Jagiellońskiego. W ubiegłym roku skończył 125 lat. Powstał on w 1898 roku według projektu miejskiego architekta Augusta Zalewskiego na zlecenie Magistratu Miasta Radomia. Mieszkańcy naszego miasta kojarzą go przede wszystkim z usług handlowych.

Od dłuższego czasu w obiekcie trwają prace remontowe. Wszystko dlatego, że w odświeżonym budynku powstać ma nowa, długo wyczekiwana inwestycja – Food Hall „Focha 15”.

W Food Hall „Focha 15” powstanie do 24 niepowtarzających się konceptów gastronomicznych z kuchniami świata, cukiernią, kawiarnią, piekarnią i biobazarkiem. Budynek liczyć będzie około 3000 metrów kwadratowych na trzech poziomach.

Wewnątrz budynku powstaną m.in. sceny muzyczne i powierzchnia wystawiennicza dla potrzeb wydarzeń kulturowo – artystycznych licząca ok. 700 metrów kwadratowych. Całość będzie tworzyć unikatowe miejsce w mieście, które znajdzie uznanie i będzie miało stałych bywalców.

– Posłuchaj muzyki na żywo na jednej z naszych scen lub zwiedź naszą przestrzeń wystawową dla wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zapraszamy utalentowanych szefów kuchni i artystów do współpracy przy tworzeniu niezapomnianych doświadczeń dla naszych gości

czytamy w facebookowym wpisie Food Hall „Focha 15”.

Co ciekawe, ściany wewnątrz będą prawdopodobnie pokryte żywą roślinnością, właściciel chce też hodować swoje zioła, warzywa i owoce, aby propagować zdrowy styl życia. Jak wynika z dostępnych informacji deweloper chciałby, żeby budynek był w jak największym stopniu neutralny klimatycznie.

Otwarcie nowej inwestycji nastąpi najprawdopodobniej w okresie wakacyjnym.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji nowej inwestycji.