Polska i świat Społeczeństwo

Dowód rejestracyjny jak paczka z paczkomatu. W Elblągu uruchomiono „Urzędomat”

Mieszkańcy Elbląga mogą już odbierać dowody rejestracyjne przez całą dobę bez konieczności stania w kolejkach. Wszystko dzięki nowemu „Urzędomatowi”, który działa podobnie do popularnych paczkomatów.

Mieszkańcy Elbląga mogą już odbierać dowody rejestracyjne przez całą dobę bez konieczności stania w kolejkach. Wszystko dzięki nowemu „Urzędomatowi”, który działa podobnie do popularnych paczkomatów.

W Elblągu uruchomiono nową usługę dla mieszkańców – „Urzędomat”, umożliwiający całodobowy odbiór dowodów rejestracyjnych oraz innych dokumentów urzędowych. Urządzenie stanęło przy parkingu na Placu Dworcowym, obok budynku Departamentu Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miejskiego.

Nowe rozwiązanie działa na podobnej zasadzie jak paczkomaty. Podczas składania wniosku mieszkaniec może wybrać opcję odbioru dokumentu właśnie z „Urzędomatu”. Gdy dowód rejestracyjny będzie gotowy, pracownik urzędu umieszcza go w jednej ze skrytek, a klient otrzymuje SMS z kodem PIN umożliwiającym odbiór.

Aby odebrać dokument, wystarczy wpisać numer telefonu oraz otrzymany kod. Dokument należy odebrać w ciągu 48 godzin od momentu otrzymania wiadomości.

Jak podkreślają urzędnicy, rozwiązanie ma usprawnić obsługę mieszkańców i skrócić kolejki w urzędzie. Dzięki całodobowemu dostępowi mieszkańcy mogą odebrać dokument w dogodnym dla siebie czasie – także wieczorem czy w weekend.

Źródło: Elbląg.eu