Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Droga S7 coraz bliżej

fot. GDDKIA

Droga S7 coraz bliżej. Na całej długości drogi ekspresowej leży już asfalt, są oznakowania, a aktualne zdjęcia i film z drona pokazują, że deklarowany obecnie termin otwarcia trasy jest jak najbardziej realny.

Trwają prace na blisko 15-kilometrowym odcinku S7. To już ostatni brakujący fragment, by Radom i region radomski zyskały połączenie ze stolicą trasą ekspresową. Inwestycja jest podzielona i realizowana etapami z podziałem na trzy odcinki:

  • A – Warszawa Lotnisko-Lesznowola (6,6 km),
  • B – Lesznowola-Tarczyn Północ (14,8 km),
  • C – Tarczyn Północ-początek obwodnicy Grójca (7,9 km).

Ukończone zadania z inwestycji szacowane są na 80%. Jak wynika z dostępnych źródeł, częściowego otwarcia powinniśmy spodziewać się między kwietniem a czerwcem bieżącego roku.

Postęp prac przy budowie S7

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, wykonawca na marzec zaplanował roboty ziemne na drogach dojazdowych, lokalnych i technologicznych, montaż ogrodzenia wzdłuż trasy głównej, a także wykonywanie głowic pali ekranów, montaż podwalin i wypełnień ekranów akustycznych. Będą też trwały prace kanalizacyjne, na obiektach inżynieryjnych i przy melioracji.

Zgodnie z umową zakończenie wszystkich prac – nie tylko oddanie drogi do ruchu – przewidziane jest na I kwartale 2024 r.