Uncategorized

Duże opóźnienie w budowie III etapu trasy NS

Radny Marcin Majewski poinformował, że budowa III etapu trasy NS jest opóźniona o 11 miesięcy. Samorządowiec przy tym stwierdził, że prezydent Radomia Radosław Witkowski wprowadził mieszkańców w błąd.

Interpelację dotyczącą budowy III etapu trasy NS radny Majewski wystosował do włodarza miasta 29 września. Odpowiedź została sporządzona przez zastępcę prezydenta Mateusza Tyczyńskiego 13 października. Wynika z niej, że opóźnienie wykonawcy względem harmonogramu wynosi 11 miesięcy. Powodem są procedury uzyskania decyzji środowiskowej.

Radny Marcin Majewski fragment odpowiedzi na interpelację opublikował na swoim profilu społecznościowym. Przy okazji zapytał, dlaczego prezydent Radomia wprowadza w błąd mieszkańców. Samorządowiec przytoczył tu słowa włodarza miasta, który twierdził podczas konferencji prasowej, że nie ma żadnego opóźnienia w budowie III etapu trasy NS. Zadał również kilka pytań do prezydenta Radomia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Co dalej z budową III etapu trasy NS!? Dlaczego prezydent Radosław Witkowski wprowadza w błąd mieszkańców Radomia!?

Jak się okazuje: „Opóźnienie wykonawcy względem harmonogramu wynosi 11 miesięcy…”

Radosław Witkowski: „Dementuję wszelkie informacje, że ta inwestycja nie zostanie przeprowadzona. W dalszym ciągu obowiązuje nas umowa z firmą, która ma wykonać trzeci etap trasy N-S. Nie docierają do mnie żadne informacje, że jest ona zagrożona… …Chciałbym zapytać tych panów: jakie mają na to dowody? Jeszcze raz podkreślę: nie ma żadnego opóźnienia – tłumaczy włodarz naszego miasta. cytowany tekst: Łukasz Kościelniak cozadzien.pl 5.10.2022

Kiedy zostanie podpisany aneks na III trasy NS z wykonawcą STRABAG?

Panie Prezydencie kiedy rozpoczną się prace? – radny Marcin Majewski.

Źródło informacji: facebook.com/majewskiradompl