Radom i okolice

Dworzec Główny otrzymał nominację do „Dworca Roku 2022” [+FOTO]

Zagłosuj na Dworzec Główny w Radomiu w ogólnopolskim konkursie „Dworzec Roku 2022”.

 

Założeniem konkursu jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce. Zgłaszane są dworce nowoczesne i profesjonalne.

Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

– czytamy na stronie dworzec-roku.pl, organizatorów konkursu.

W tym roku odbywa się piąta edycja konkursu. Trwać będzie do 17 listopada, a wyniki zostaną ogłoszone w trakcie Kongresu Kolejowego w Warszawie. W plebiscycie kolei „Nagrodę publiczności” otrzyma zwycięzca trwającego do 31 października głosowania.

W 2021 roku nagrodę główną otrzymał Dworzec w Oświęcimiu, a nagrodę publiczności zdobył Wrocław Główny. W tym roku radomski dworzec jest już na 3 etapie, a to głosowanie finałowe. Radom konkuruje z dziewięcioma obiektami w: Cieszynie, Golęczewie, Kątach Wrocławskich, Krakowie Swoszowice, Krzeszowicach, Lublinie Głównym, Tucholi, Wronkach oraz Żorach.

Docenić nasz dworzec można głosując na stronie internetowej konkursu.

Organizatorami konkursu są Fundacja „Pro Kolej” i Fundacja Grupy PKP.

źródło: https://dworzec-roku.pl/