Materiał Partnera Na czasie O tym się mówi Polityka Radom i okolice Społeczeństwo Wybory 2023

Early Late Poll i wyniki do Senatu dla okręgu 50. Sytuacja się zmienia

W miarę napływu kolejnych głosów do komisji OGB realizującej na ten moment Early Late Poll obserwujemy jak istotnym poparciem cieszy się kandydat Trzeciej Drogi.

Wczorajszy wieczór i liczenie głosów w pierwszym etapie było korzystne dla dotychczasowego senatora Wojciecha Skurkiewicza, który reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Niezwykłe wysokim poparciem może cieszyć się także Cezary Brymora, obecnie związany z partią Polska 2050, gdzie obejmuje urząd przewodniczącego w Radomiu oraz jest członkiem zarządu regionu.


Choć słupki PKW [Dane z 132 na 374 (35,29%) obwodów głosowania] wskazują, że zdecydowaną większością głosów, bo z wynikiem 43 566 ta rywalizacja należy do Wojciecha Skurkiewicza, nadal odnotowuje się głosy poparcia dla Cezarego Brymory (Pakt Senacki). W tej chwili reprezentant Polski 2050 Szymona Hołowni (Komitet wyborczy: Trzecia Droga) może cieszyć się ilością 32 736 głosów.

Wynik badania Exit Poll OGB, na poziomie około 45 % komitetów (godz. 11:00, 16.10.2023r.), nie pozwala na ten moment stwierdzić, który z kandydatów wygra walkę o Senat w okręgu 50.

źródło: OGB, KWP