Enea Wytwarzanie O tym się mówi Radom i okolice Sport

Enea Wytwarzanie wspiera Klub Sportowy Enea „Energia” Kozienice

Klub Sportowy Enea „Energia” Kozienice podpisał z Eneą Wytwarzanie kolejną umowę sponsoringową. Współpraca zakłada działania w roku 2023, przewiduje także organizację turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny wsparcie przekazane przez Eneę Wytwarzanie jest największe w historii współpracy z Enea KS „Energia” Kozienice.

Enea KS „Energia” Kozienice kontynuuje tradycje piłkarskie na terenie Gminy Kozienice z zakresu promocji piłki nożnej – celem klubu jest stworzenie mocnych struktur, dzięki którym uprawianiem tej dyscypliny sportu będzie zainteresowana jak największa liczba dzieci i młodzieży.

Głównym kierunkiem, w którym podąża klub jest rozwój poprzez szkolenie dzieci i młodzieży. Klub chce umożliwiać utalentowanym zawodnikom stawianie pierwszych kroków w piłce dziecięcej, młodzieżowej oraz seniorskiej i przygotowywać ich do gry na wyższym poziomie. Głównym celem „Energii” jest jednak awans drużyny seniorów do IV ligi. W klubie funkcjonuje również prężnie działająca sekcja kolarstwa MTB, zawodnicy uczestniczą w wielu zawodach sportowych na terenie całego kraju. Dzięki wsparciu Enei Wytwarzanie klub ma stabilność w rozwoju sportowym społeczności z terenu Gminy Kozienice w szczególności dzieci i młodzieży.