O tym się mówi Partnerzy Radom i okolice Sport

Enea Wytwarzanie wspiera Orlęta Zwoleń

Klub Sportowy Enea Orlęta Zwoleń podpisał z Eneą Wytwarzanie kolejną umowę sponsoringową. Dokument dotyczy 2023 r. i przewiduje także organizację turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny wsparcie przekazane przez Eneę Wytwarzanie jest największe w historii współpracy z Orlętami Zwoleń.

Klub Sportowy Orlęta Zwoleń powstał w 2019 r., kontynuując ponad dwudziestoletnią działalność Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Orlęta. Celem utworzenia klubu było wyodrębnienie szkolenia z zakresu piłki ręcznej oraz stworzenie mocnych struktur, dzięki którym uprawianiem tej dyscypliny sportu będzie zainteresowana jak największa liczba dzieci i młodzieży. Początkowo, dzięki współpracy z przedstawicielami lokalnego samorządu oraz przedsiębiorców, klub zgłosił się do rozgrywek III Ligi Mazowieckiej.

Widząc olbrzymie zainteresowanie ze strony kibiców, a także stale rosnący udział dzieci i młodzieży w procesie szkoleniowym, marzeniem ś.p. prezesa klubu Jerzego Grzegorza Markiewicza stał się awans do rozgrywek centralnych na poziomie II Ligi. Awans ten stał się faktem w sezonie 2019/2020. Jest to także czas rozpoczęcia współpracy z firmą Enea Wytwarzanie. Dzięki pozyskaniu tego partnera możliwy stał się stały rozwój klubu, który pod nazwą Enea Orlęta Zwoleń po trzech sezonach gry na drugoligowym poziomie uzyskał awans do I Ligi. W debiutanckim sezonie zespół Enea Orlęta Zwoleń zajął wysokie – drugie miejsce ustępując jedynie łódzkiej Anilanie.

Obecnie, w kończących się rozgrywkach, zajmujemy piąte miejsce, co nie jest wynikiem na miarę naszych aspiracji, ale biorąc pod uwagę znaczne odmłodzenie składu oraz ilość kontuzji zawodników daje nadzieję na lepszy wynik w następnych rozgrywkach – mówi Grzegorz Młyński, prezes Klubu Sportowego Orlęta Zwoleń. – Celem na przyszły sezon 2023/2024 jest zajęcie pierwszego miejsca i uzyskanie awansu do I Ligi Centralnej stanowiącej zaplecze PGNiG Superligi. Jeszcze raz trzeba podkreślić fakt, że bez wsparcia Enei Wytwarzanie funkcjonowanie zespołów na takim poziomie nie byłoby możliwe. Enea Wytwarzanie jest także partnerem funkcjonującej od trzech lat Akademii Zdrowia i Piłki Ręcznej, która zrzesza ponad 100 dzieci z klas II-IV. Ponadto w rozgrywkach ligowych na Mazowszu uczestniczy z sukcesami 5 drużyn młodzieżowych w kategorii dzieci, młodzika oraz juniora młodszego. Ewenementem jest tu fakt, że klub szkoli zarówno chłopców jak i dziewczęta. Kilku zawodników w obecnym sezonie było reprezentantami Mazowsza podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – oba zespoły (młodzicy i młodziczki) zdobyły na niej złote medale. Pięciu zawodników ma już za sobą debiut w zespole seniorów w meczach ligowych – to dobry prognostyk na przyszłość, już niedługo o sile naszego zespołu mogą decydować wychowankowie.

Gdy przed rokiem spotykaliśmy się przy podobnej okazji nazwaliśmy klub wizytówką Zwolenia, informowaliśmy też o rekordowej kwocie wsparcia – mówi Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.
– Teraz mogę powiedzieć, że tamta informacja jest już nieaktualna – w 2023 roku nasz sponsoring będzie miał jeszcze większy wymiar. Zdecydowaliśmy się na to widząc sukcesy drużyny, zaangażowanie sportowców i kadry, dbanie o rozwój sportu dzieci i młodzieży. Cieszy nas też rozwój klubu zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym oraz ambicje, które temu towarzyszą. Zdradzę, że umowa przewiduje także między innymi organizację turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży, co dla nas było bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji. Chciałem podziękować obecnym wśród nas parlamentarzystom, pani Annie Kwiecień, panom Radosławowi Foglowi i Markowi Suskiemu za ich zaangażowanie i dbałość o rozwój tego i innych klubów. Gratulując Orlętom osiągnięć jednocześnie składamy życzenia, by ich wszystkie ambitne plany się ziściły, a nam wszystkim – by towarzyszyły temu wspaniałe, pozytywne emocje. Moc i energia od nas jest z Wami!

Od roku szkolnego 2022/2023 Enea Orlęta Zwoleń jest partnerem klas sportowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Zwoleniu. Ważnym aspektem jest również stałe szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego – dzięki wsparciu klubu już ośmiu nauczycieli ukończyło kurs instruktora piłki ręcznej (nauczyciele z Gminy Zwoleń i Gminy Tczów). Dzięki temu można rozpocząć pracę z młodzieżą nawet w najmniejszych placówkach oświatowych.

Klub, oprócz wsparcia firmy Enea Wytwarzanie oraz środków przekazanych przez Gminę Zwoleń oraz Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, pozyskuje środki na szkolenie młodzieży w ramach dotacji rządowych – uczestniczy w projektach „Gramy w Ręczną”, „Zręcznie kręcimy na piasku”, „Klub”, „Sportowe Wakacje+”, „Odlottowe Ferie” – są to projekty finansowane i koordynowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.