Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Football-Kids to nie tylko szkółka piłkarska

Treningi piłki nożnej, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek to propozycja na zagospodarowanie czasu i aktywność dla najmłodszych. Zajęcia ruchowe oraz nauka języka angielskiego przez dobrą zabawę to koncepcja proponowana przez Football-Kids.

Football-Kids to szkółka piłkarska dla najmłodszych, działająca blisko 10 lat na terenie całego kraju. Obecnie, prowadzi zajęcia już w blisko sześćdziesięciu lokalizacjach, na terenie trzydziestu polskich miast. Od 2021 roku trenują dzieci także w Radomiu.

W Football-Kids trenują, bawią się i uczą dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat. Są trzy grupy wiekowe – 2-3 lata, 4-5 lat i 6-7 lat.  Mimo że sezon zaczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu, dołączyć można w dowolnym momencie. Do szkółki może zapisać się każdy, niezależnie od tego, jakie ma umiejętności, ważne, aby były chęci i apetyt na dobrą zabawę.

Football-Kids nie jest zrzeszone w żadnym klubie, wszyscy mali piłkarze są traktowani tak samo, nikt tu nie szuka talentów, nikt nie jest ani lepszy, ani gorszy. Założeniem jest zarażanie dzieci sportem, aktywnością i nauka przez zabawę. Dzięki temu, że wszyscy mają frajdę, dla wielu sport staje się ważnym elementem życia, jakże potrzebnym w dzisiejszych czasach. Dla zaangażowanych, zajęcia w szkółce stają się początkiem sportowej drogi, przed treningami w klubach.

Szkółka Football Kids uczy szacunku, samodzielności oraz zasad bezpieczeństwa, no i języka angielskiego. Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe angielskie słówko związane z piłką nożną. Cały trening trwa godzinę, a w najmłodszej grupie 45 minut. W grupach jest z reguły około 10 osób, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o porządek i bezpieczeństwo.

W każdej szkółce podstawą jest dobry trener, który lubi swoją pracę, a w Radomiu nie jest inaczej. Opiekun przygotowuje ciekawe ćwiczenia i zabawy ukierunkowane na grę w piłkę nożną. Zwraca uwagę na aspekty kształtujące charakter np. samodzielność, dbanie o bezpieczeństwo, działanie w zespole, szacunek do innych, pokorę i dyscyplinę.

Wszelkie zapisy i formalności realizowane są przez stronę https://football-kids.com/treningi/radom/. Po założeniu konta można zapisać się na pierwszy trening, który jest darmowy. Podpisanie umowy odbywa się online, także przed rozpoczęciem zajęć, nie trzeba się specjalnie fatygować do klubu.

To dobry moment, aby zapisać dzieci. Obecnie powstaje nowa grupa dla dzieci 4-5 lat. Zajęcia w tej grupie odbywać się będą w czwartki o 16:45.

Pozostałe grupy trenują w środy:
Grupa 2-3 lata – 17:00
Grupa 4-5 lat -18:00
Grupa 6-7 lat -19:00

Wszystkie zajęcia odbywają się w Hali AgaSport przy ul. 1905r 21

Adres strony: www.football-kids.com
Adres do zapisów na treningi w Radomiu: https://football-kids.com/treningi/radom/