Radom i okolice

Gminy z regionu radomskiego z dofinansowaniem na meliorację i młodzieżowe rady miasta

Blisko 98 tys. złotych w ramach programu „Mazowsze dla melioracji” trafiło do dwóch spółek wodnych z powiatów białobrzeskiego i radomskiego. Z czego 42 tys. otrzymała Gminna Spółka Wodna w Wierzbicy, a niecałe 56 tys. dostała Gminna Spółka Wodna w Starej Błotnicy.

Wicemarszałek w swoich wypowiedziach podkreślał znaczenie dofinansowań dla regionu. Choć wartości nie są może oszałamiające, to dzięki temu będzie można wykonać niezbędne prace w zakresie melioracji, oczyszczania czy utrzymania urządzeń melioracyjnych w odpowiednim stanie.

Natomiast z programu “Mazowsze dla Młodzieży” rozdysponowano łącznie 33 tys. Ta suma pomoże w tworzeniu i rozwoju młodzieżowych rad gminnych w powiatach lipskim i przysuskim.

– Samorząd jest przede wszystkim silny siłą swoich mieszkańców. My jako pełnomocnicy podejmujący przez okres kadencji w ich imieniu decyzje, tak naprawdę potrzebujemy pewnego określonego przygotowania w tym zakresie. Aktualnie to przygotowanie jest tylko i wyłącznie naszą indywidualną wewnętrzną rolą, naszą powinnością. Natomiast chcemy w sposób systemowy przygotować już najmłodsze pokolenie na, to żeby kiedyś tę funkcję pełniło – mówił wójt gminy Wieniawa Krzysztof Sobczak, która otrzymała ponad 19 tys. wsparcia.

Najmniejsze wsparcie dostało Miasto i Gmina Solec nad Wisłą, które dzięki wsparciu w wysokości 13,7 tys. powoła Młodzieżową Radę Miejską w Solcu nad Wisłą.

[news:1352589]