Konkursy Kultura i rozrywka Partnerzy

Helios zaprasza na seanse specjalne [KONKURS]

We współpracy z kinem Helios przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania 3 pojedyncze zaproszenia na seanse październikowe. Zapraszamy do zabawy.

W ramach konkursu mamy do zaprezentowania trzy filmy:

Helios dla dzieci: Filmowe Poranki: Strażak Sam – to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Codzienne życie bohatera  toczy się bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom Pontypandy w rozwiązywaniu ich problemów.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

Kino Konesera: Vortex – „Vortex” to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

Kultura Dostępna: Po miłość – Marlena zmaga się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm jej męża. Za pośrednictwem Internetu poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.

„Po miłość / Pour l’amour” to kameralny dramat psychologiczny opowiadający o internetowym romansie i jego skutkach. Jest to zarazem emocjonujący koktajl złożony z alkoholu i miłości, wzmocniony odwiecznym wezwaniem „nigdy się nie poddawaj!”. Film dotyka problemu przemożnego wpływu nowych technologii na życie ludzi.

Kino Helios udostępnia bilety na konkretne seanse: 

  • Helios dla dzieci: Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 2 – 23.10 godz. 10.30
  • Kino Konesera: Vortex (2D/napisy – od 12 lat) – 24.10 godz. 18.00
  • Kultura Dostępna: Po miłość (2D/PL – od 15 lat) – 27.10 godz. 18:00