Radom i okolice Społeczeństwo

Inauguracja akcji „Pola Nadziei”. Zasadzono cebulki żonkili

W Zespole Szkół Agrotechnicznych odbyła się inauguracja akcji „Pole Nadziei”. Zasadzono kwiaty, które są symbolem nadziei.

W środę, 8 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu odbyła się inauguracja akcji „Pole Nadziei”, która ma na celu wspomóc osoby walczące z nowotworami.

– W diecezji radomskiej od dziesięciu lat sadzimy nasze „Pola Nadziei”. Podobnie jest również w tym roku. Sadzonych jest ponad dziesięć tysięcy cebulek w ponad czterdziestu placówkach, czyli naszych szkolnych kołach. Wiosną odbywają się nasze kwesty i wtedy też kwitną żonkile. Pieniądze, które są zebrane, przeznaczane są na osoby chorujące na raka. Jest nam niezmiernie miło, że mimo dziesięciu lat ta akcja cały czas idzie do przodu. Młodzież angażuje się, jednoczy się z osobami chorymi na raka. Wiedzą i czują, że trzeba tym osobom pomóc

mówiła Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

Cebulki żonkili zostały zasadzone przez wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Radomskiej.

– Kwiaty te są symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a w kampanii żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, żonkil symbolizuje bowiem triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią

mówił ks. Drabikowski.

Łącznie zasadzone zostanie 10 000 sadzonek żonkili. Dzięki poprzednim akcjom udało się zebrać fundusze na zakup łóżek rehabilitacyjnych, materacy, koncentratów tlenu czy chodzików.