Ekologia Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

Jacek Ozdoba: Zakaz rejestracji aut spalinowych to sytuacja katastrofalna dla Radomia

Jacek Ozdoba, kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej stanowczo wyraził swój sprzeciw dla wprowadzenia zakazu rejestracji aut spalinowych.  – Będziemy mieli do czynienia z sytuacją absolutnie katastrofalną – mówił.

We wtorek, 7 maja 2024 roku na radomskich fontannach odbyła się konferencja prasowa Jacka Ozdoby, kandydata do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas spotkania, Jacek Ozdoba wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec lobbowanego przez Unię Europejską wprowadzenia zakazu rejestracji aut spalinowych.

– Jeżeli ten projekt, ta zmiana nie zostanie stanowczo odrzucona, czyli zakaz nie zostanie zmieniony, to dla Radomia i ziemi radomskiej będziemy mieli do czynienia z sytuacją absolutnie katastrofalną, bo Radom stoi transportem. Dzisiaj działalności gospodarcze powiązane z transportem w Radomiu to jedna z kluczowych gałęzi, dająca rozwój tej okolicy

mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego.

– Jak zostanę europosłem, to moim kluczowym priorytetem będzie rezygnacja z zakazu rejestracji aut spalinowych

dodał.

Jacek Ozdoba podczas briefingu zwracał również uwagę na kwestię pożarów samochodów elektrycznych. Ponadto zachęcił do wsparcia sprzeciwu pozostałych kandydatów.

– Apeluje do wszystkich kandydatów. Ktokolwiek się znajdzie w Parlamencie Europejskim powinien sprzeciwić się temu przepisowi

przekazał Jacek Ozdoba, kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.