Materiał Partnera

Jak powinno wyglądać osiedle deweloperskie? Sprawdź przed zakupem mieszkania!

Ci, którzy już to przeżyli, doskonale zdają sobie sprawę ze skali problemu. Kupowanie mieszkania od dewelopera na nowoczesnym osiedlu tylko z pozoru jest czynnością prostą, usłaną różami. Dla wielu osób rzeczywistość okazuje się być brutalna. Jeżeli jesteś właśnie na etapie wyboru nowego lokum, przygotowany przez nas artykuł powstał z myślą właśnie o Tobie. Wymieniamy bowiem tutaj listę niezbędnych aspektów przy kupnie mieszkania deweloperskiego. Przeczytaj i nie daj się dość mocno zaskoczyć w trakcie oglądania czy też odbierania wymarzonego gniazdka! W kilku krokach pokażemy Ci, że możesz prowadzić naprawdę komfortowe i bezpieczne życie rodzinne. Zapraszamy!

Lokalizacja prawdę Ci powie. Dokładnie zweryfikuj okolice mieszkania

Wielu kupujących bierze aspekt lokalizacyjny pod uwagę przede wszystkim przy wyborze taniego mieszkania deweloperskiego. Wiadomo. Lokum umiejscowione w ścisły centrum dużego miasta będzie zdecydowanie droższe od podobnego, ale oddalonego już od tego typu okolic o przynajmniej kilka kilometrów. Tymczasem dokładną lokalizację warto mieć na uwadze także, jeżeli chodzi o kwestie komfortowego i bezpiecznego życia w wymarzonym, rodzinnym gniazdku. Przyda Ci się tu dobra znajomość topografii konkretnego miasta. Z kupowanego przez Ciebie mieszkania powinno być w miarę blisko nie tylko do miejsca zatrudnienia, ale również do sklepów spożywczych bądź hipermarketów, szkół czy placówek stricte rozrywkowych. Jako priorytet uznaje się także bliskość do węzłów komunikacyjnych. Decydując się na lokum nieco oddalone od centrum, kluczowa jest możliwość błyskawicznego dostania się do niego za pomocą linii autobusowej, tramwajowej bądź trolejbusowej. Pomocne mogą się okazać też linie kolejowe. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie rozplanowano przecież przynajmniej kilka stacji. Co w kwestii bezpieczeństwa? Jeśli masz chociaż minimalne podejrzenia co do okolicy inwestycji, dużo lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie mieszkania w nieco bardziej ustronnym oraz wyciszonym miejscu.

Twoje wymarzone osiedle powinno być wygodne i funkcjonalne

Kwestie okolicy lokum deweloperskiego mamy już omówione. Czas więc już na samo osiedle oraz mieszkanie. W pierwszej kolejności polecamy współpracować tylko z doświadczonymi ekspertami. Budowa nowych bloków wymaga bowiem znajomości obowiązujących przepisów oraz odpowiedzi na podstawowe potrzeby człowieka. Idealnie z takich zobowiązań wywiązuje się deweloper Villa Romanów z Łodzi, który ma na swoim koncie przynajmniej kilka zrealizowanych inwestycji w jednym z największych miast na mapie Polski. Nowoczesne osiedle to przede wszystkim możliwie najwyższy poziom wygody codziennego funkcjonowania. Powinno być wyposażone w widny (jeśli budynek posiada kilka pięter), komórki lokatorskie, garaże podziemne bądź place zabaw w bardzo okolicy klatek schodowych. Dodatkowo coraz więcej deweloperów decyduje się na osiedle typu zamkniętego, gdzie wejście bez specjalnego kodu autoryzacyjnego nie będzie możliwe. Podczas wyboru dokładnego mieszkania polecamy zwrócić uwagę na metraż. W jednym bloku deweloper może wbudować kilka różnorodnych pod względem wielkości powierzchni czy układu miejsc. Zbyt małe lokum nie będzie komfortowe dla Ciebie oraz Twojej rodziny. Ale to samo można powiedzieć o mieszkaniach zdecydowanie za dużych, jak na potrzeby lokatorów.