Uncategorized

Jak znaleźć pracę w Radomiu?

Rekrutacja krok po kroku

Siadasz przed komputerem z zamiarem szukania pracy. Co dalej?

  1. Utwórz list motywacyjny lub CV

Obecnie firmy przeważnie oczekują od nas CV, jednak list motywacyjny również może się zdarzyć. Pamiętaj, aby umieścić tam wszystkie swoje osiągniecia, doświadczenie, wykształcenie oraz swoje mocne strony. 

  1. Wyszukaj strony z ofertami zatrudnienia.

Stroną wartą uwagi jest Aplikuj.pl

  1. Zapoznaj się dokładnie z ofertą pracodawcy.

Nie wysyłaj swoich dokumentów gdzie popadnie. Przejrzyj ogłoszenie kilka razy i zastanów się, czy na pewno warunki pracy i obowiązki, które będziesz w niej wykonywał, są dla Ciebie odpowiednie. 

  1. Czekaj na telefon od pracodawcy.

Wielokrotnie następnym etapem rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna. Pamiętaj, aby ubrać się na nią odpowiednio, a przed nią zastanowić się nad pytaniami, jakie mogą na niej paść. Postaraj się mieć na niektóre gotowe odpowiedzi w głowie. 

Zwróć na to uwagę!

Zanim złożysz CV, pamiętaj, aby dokładnie przyjrzeć się danej ofercie. Aspekty, które powinny zwrócić Twoją uwagę to:

  • Opinie o pracodawcy.

Jeśli firma i jej szef mają same negatywne oraz nieprzychylne opinie to powinno dać to do myślenia. Jedna zła opinia to nie powód do niepokoju- mogła być napisana pod wpływem emocji. Gdy jednak jest ich więcej powinniśmy się poważnie zastanowić. Warto też w miarę możliwości porozmawiać z pracownikami firmy lub znajomymi, którzy mieli z nią do czynienia.

  • Przejrzystość ogłoszenia o pracę.

Warto dokładnie sprawdzić co oferuje nam pracodawca, czy ogłoszenie zawiera wszystkie niezbędne nam informacje. Jeśli wymagania firmy są niejasne, warto przemyśleć wysyłanie w takie miejsce CV.

  • Obowiązki, które będziesz wykonywać w pracy.

Sprawdź, co konkretnie będą od Ciebie wymagać i zanim wyślesz CV to zastanów się nad tym, czy leży to w zakresie Twoich kompetencji.

Zawody, które są poszukiwane na obecnym rynku pracy

Wiele osób sądzi, że dzisiaj pracę znaleźć mogą jedynie osoby, które zajmują się branżą IT bądź chcą pracować w dużych korporacjach. Nic bardziej mylnego! Współcześnie rynek pracy obfituje w ogromną ilość ofert. Owszem, specjaliści IT, HR czy Social Media Specjalists są poszukiwani, ale propozycji zatrudnienia dla innych zawodów także nie brakuje, co zobaczyć można chociażby na https://www.aplikuj.pl/praca/lublin. W miastach poszukiwani są specjaliści od branż takich jak budowlanka, elektryka, handel, gastronomia, czy nawet zegarmistrze. Niektóre z tych stanowisk nie wymagają wykształcenia wyższego. Współcześnie coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na pracowników fizycznych w produkcji, nauczycieli, pracowników służb mundurowych, magazynierów, murarzy, listonoszy, spawaczy, dostawców, pielęgniarki, położne, cukierników, cieśli czy brukarzy.