Radom i okolice

Jutro odbędą się procesje różańcowe

Jutro na terenie diecezji radomskiej, w parafiach, wsiach, miastach odbędą się procesje różańcowe. Do uczestnictwa zachęca moderator Żywego Różańca Diecezji Radomskiej ks. Szymon Mucha.

 

Jutro na terenie diecezji radomskiej, w parafiach, wsiach, miastach odbędą się procesje różańcowe. Do uczestnictwa zachęca moderator Żywego Różańca Diecezji Radomskiej ks. Szymon Mucha. Jest to inicjatywa II Ogólnopolskiego Kongresu Różańcowego, który odbył się na Jasnej Górze, w dniach 3-4 czerwca bieżącego roku. Duchowny chce, aby diecezja radomska wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywę Żywego Różańca.

– Chciałbym, aby i nasza diecezja radomska włączyła się w tę ogólnopolską inicjatywę Żywego Różańca. Bardzo proszę i zachęcam całym sercem, czcigodnych księży odpowiedzialnych w parafiach za Żywy Różaniec o zorganizowanie takiej procesji różańcowej wokół kościoła czy ulicami parafii w sobotę 8 października – ks. Szymon Mucha.

Ksiądz dodaje, że można uczynić to w ramach październikowego nabożeństwa, które odbywa się codziennie w każdej parafii.

– Skoro w Wielkim Poście coraz więcej parafii organizuje Drogę Krzyżową ulicami parafii i cieszy się ona dużym zainteresowaniem, to czemu w październiku nie mielibyśmy wyjść z różańcem w ręku i Figurą Matki Bożej Fatimskiej, by dać świadectwo mocy i siły różańca? – ks. Mucha.

Duszpasterz zaprasza wszystkie ruchu i grupy modlitewne działające przy parafiach do wzięcia udziału w procesji. Duchowny apeluje by było to wielkie wołanie o pokój na świecie i za rodziny. Ks. Szymon Mucha brał udział w pielgrzymce Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, która odbyła się 1 października.

– Odpowiedzmy na wezwanie Maryi w Fatimie. Zwróćmy się z ufnością do Boga przez Jej Niepokalane Serce, aby okazał światu Swoje Miłosierdzie. Nie traćmy nadziei. Bóg jest potężniejszy niż całe zło świata. Błagajmy Go o pokój z ufnością i wiarą w moc modlitwy różańcowej – ks. Szymon Mucha.

 

Źródła informacji: radioplus.com.pl/ekai.pl