Enea S.A.

Już jedenasty raz Enea Wytwarzanie była sponsorem tytularnym triathlonu w Kozienicach

– Istotą naszego zdrowia jest ruch. Ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu i tu nie trzeba trenować czegoś, co ma przynieść mistrzostwo świata; po prostu można to robić w różnej formie

– powiedział główny organizator zawodów.

Wspierany przez Eneę od wielu lat triathlon od 2000 r. znajduje się wśród dyscyplin olimpijskich. Zmagania na dystansie olimpijskim są rozgrywane na dystansie 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. W tym roku organizatorzy kozienickich zawodów zdecydowali na zmianę formuły i tegoroczna edycja podzielona została na trzy kategorie: sprint (750 m, 21 km, 5km), super sprint (375 m, 10 km, 2,5km) oraz sztafety na dystansie sprintu.

Niedzielne zawody wraz z organizatorem, Jerzym Górskim otworzył Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych, który życzył zawodnikom samych sukcesów.

– Enea Wytwarzanie dumnie wspiera wydarzenia, które mają charakter kultury fizycznej oraz „dużego" sportu. Wszystkim uczestnikom życzę satysfakcji z uczestnictwa, zwycięzcom już teraz gratuluję i niech wygra najlepszy. Triathlon jest jedną z najbardziej wymagających i trudnych dyscyplin, dlatego też gratuluję wszystkim państwu, że się na to zdecydowaliście; to jest bardzo wielkie wyzwanie, niech zwyciężą najlepsi

– mówił podczas otwarcia zawodów wiceprezes Jan Mazurkiewicz.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie startem najmłodszych w aquathlonie. Na udział w tej rywalizacji mogły zdecydować się dzieci w wieku od 10 do 13 lat, a każdy z uczestników miał do pokonania 150 metrów wpław, a następnie bieg na dystansie 1000 metrów. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Smykiewicz z SKP Delfin, który pokonał całą trasę z czasem 7 minut i 8 sekund. Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką okazała się Liliana Kropiewnicka z Szymanowski Triathlon Team, której udało się pokonać trasę w czasie 9 minut i 1 sekundy.

O godz. 13.00 rozpoczęły się starty falowe. Jako pierwsi na wystartowali uczestnicy super sprintu (14 lat+), którzy mieli do pokonania dystans 375 metrów wpław (1 pętla), 10 kilometrów jazdy rowerem i 2,5 kilometra biegu. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okazał się Maciej Maślanko z klubu GRA Lech (37:26), w kategorii kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Justyna Spytek (48:31).

O godz. 14.00 rozpoczął się główny start sprint triathlonu (16 lat+) – indywidualny i sztafet. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 750 metrów wpław (2 x 375 m), jazdę na rowerze na dystansie 21 km (2 x 10,5 km) oraz bieg na dystansie 5 km (2 x 2,5 km). Na mecie w sprincie triumfował Dawid Mielke z klubu SportWise, któremu dystans udało się pokonać z czasem 1:05:56. Najszybsza wśród pań okazała się Kropiewnicka Agnieszka z czasem 1:12:41.

Gratulujemy wszystkim finiszerom!