O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Już od września ruszy „Koziołek”!

Już od września ruszy „Koziołek”! Zachęcamy do zapoznania się z rozkładem jazdy.

Batalia o przywrócenie bezpośrednich połączeń kolejowych na linii Lublin – Radom – Łódź – Poznań trwała kilkanaście lat, a inicjatywę aktywnie popierał samorząd Gminy Drzewica.

Te działania zakończyły się sukcesem, co znalazło odzwierciedlenie w rozkładzie jazdy PKP, który zacznie obowiązywać we wrześniu 2023 roku.

Na tory wyjedzie nowy pociąg IC „Koziołek”, obsługujący trasę z Lublina przez Radom, Ziemię Łódzką do Wielkopolski. Co najważniejsze, będzie zatrzymywać się na stacji Drzewica. Dzięki temu mieszkańcy gminy i okolic zyskają bezpośrednie i szybkie połączenia kolejowe z Lublinem i Poznaniem. Według planowanego rozkładu jazdy, podróż z Drzewicy do Lublina potrwa 2 godziny i 3 minuty, a do Poznania 3 godziny i 54 minuty.

– Dzięki uruchomieniu nowych połączeń PKP drzewiczanie ponownie zyskają dogodny dojazd do kolejnych dużych polskich miast. Jestem przekonany, że podobnie jak połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Łodzi również pociągi Intercity do Lublina i Poznania będą cieszyć się dużym zainteresowaniem pasażerów z Drzewicy i gmin ościennych. Zachęcam do korzystania z tych połączeń – mówił Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski

Rozkład jazdy IC 27102 „Koziołek”

* Lublin Główny – Drzewica: odjazd 8:30, przyjazd do Drzewicy: 10:31;

* Drzewica – Poznań Główny: odjazd 10:32, przyjazd do Poznania 14:26.

 

Rozkład jazdy IC 72102 „Koziołek”

* Poznań Główny – Drzewica: odjazd 14:12, przyjazd do Drzewicy 18:27;

* Drzewica – Lublin Główny: odjazd 18:29, przyjazd do Lublina 20:32

Źródło: Gmina Drzewica