Inwestycje

Kiedy ruszy radomskie lotnisko- znamy terminy!

We wtorek 29 marca lotnisko wizytowali wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz wicewojewoda Artur Standowicz. Gospodarzem spotkania był Paweł Siennicki, wiceprezes PPL.

Przedstawiciele urzędu wojewódzkiego zapoznali się z aktualnym stanem prac inwestycji realizowanej przez „Porty Lotnicze”. Obejrzeli także pomieszczenia terminalu – między innymi hale przylotów i odlotów oraz sortownię, gdzie trwa instalacja specjalistycznych urządzeń do obsługi bagażu pasażerów. Droga startowa, drogi kołowania oraz płyty postojowe są już gotowe, w budynku terminalu trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Przedstawiciele „Portów Lotniczych” podziękowali wojewodzie za wsparcie i zakup sprzętu koniecznego do zapewnienia bezpieczeństwa lotniska, takiego jak np. bramki radiometryczne czy spektrometr. Podkreślili przy tym, że lotnisko w Radomiu będzie kluczowym punktem na komunikacyjne mapie Polski.

Dwa biura podróży powinny już w wakacje 2022 roku udostępnić rezerwacje biletów na samoloty startujące z Radomia od wiosny 2023 roku. Z Radomia będzie można polecieć do Turcji, Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Grecji, Egiptu, na Ukrainę, do Czech, Węgier czy na Słowację.

foto: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”