Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Kierowcy pojazdów ciężarowych zatrzymani za jazdę „na podwójnym gazie”

We wtorkowy poranek funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w czasie kontroli pojazdów ciężarowych ujawnili dwóch kierujących „na podwójnym gazie”.

We wtorek (02.05) około godziny 8 patrol z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ulicy Żółkiewskiego w Radomiu prowadził kontrolę pojazdów ciężarowych pod kątem Ustawy o Transporcie. Do kontroli zatrzymano pojazd ciężarowy marki renault wraz z naczepą, którego kierujący po wstępnym badaniu testerem trzeźwości okazał się nietrzeźwy.

Na miejsce wezwano patrol radomskiej drogówki, którzy przebadał kierowcę na urządzeniu procesowym. 37-letni mężczyzna miał w organizmie ćwierć promila alkoholu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń jest to stan po użyciu alkoholu i prowadzenie  pojazdu w tym stanie jest zabronione pod groźbą kary aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych i wiąże się z obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

Zaledwie kilka minut później w czasie, gdy patrol drogówki przeprowadzał interwencję ze wskazanym kierującym patrol ITD zatrzymał kolejnego. Tym razem mężczyznę kierującego pojazdem marki opel, którego również przebadano alkotestem z wynikiem pozytywnym. Następnie poddano go badaniu dokładniejszym urządzeniem z wynikiem prawie pół promila alkoholu.

Kierującemu 44-latkowi  zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, co jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Obydwaj mężczyźni, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie” odpowiedzą teraz przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Źródło: Policja Mazowiecka