Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Klasyka w Malinowym Chruśniaku w Iłży

Klasyka w Malinowym Chruśniaku w Iłży. W trakcie wydarzenia wystąpi znakomity skrzypek, Marcin David Król.

Po raz kolejny zaproszenie Powiatowego Instytutu Kultury przyjął znakomity skrzypek, koncertujący w Europie, Azji i Ameryce, członek Radomskiej Orkiestry Kameralnej Marcin David Król.

– Jest nam niezmiernie miło, że wśród rozlicznych artystycznych zajęć, w napiętym koncertowym grafiku, znajduje czas dla PIK – informuje Powiatowy Instytut Kultury.

Tym razem Marcin Król wystąpi w duecie z Dawidem Lubowiczem, który jest nie tylko utalentowanym skrzypkiem, ale i kompozytorem. Niektóre z jego utworów zabrzmią w Malinowym, jak choćby fragmenty z musicalu „Piloci”, granego na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie kilkaset razy. Usłyszymy też „Carpathian”, nagrodzoną na międzynarodowym konkursie kompozytorskim Crossover Composition Award w Mannheim w Niemczech.
Lubowicz regularnie koncertuje na ważniejszych scenach całego świata, występując ze znamienitymi artystami. Spośród wielu fascynujących przedsięwzięć muzycznych, najbardziej ceni sobie spotkania na scenie z takimi artystami jak Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Jerzy Maksymiuk czy Janusz Olejniczak.

Znakomici muzycy, poetycki ogród przy ul. Podzamcze 38 w Iłży, na zboczu zamkowej góry, lato w pełni – szykuje się prawdziwie magiczna niedziela! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp wolny.

Źródło: Powiatowy Instytut Kultury