Kronika kryminalna Na czasie O tym się mówi Radom i okolice

Kolejne kradzieże na osiedlach. Złodzieje poszerzają obszar działań

Kolejne kradzieże na osiedlach w Radomiu. Złodzieje poszerzają obszar działań, mieszkańcy apelują o pomoc.

Niedawno informowaliśmy o wielu ostrzeżeniach mieszkańców osiedla Michałów, dotyczących licznych kradzieży i włamań.  

Seria włamań na Michałowie?

Złodzieje atakowali mieszkania, które zazwyczaj zlokalizowane były na niższych piętrach. Wśród mieszkańców chodziły również pogłoski o latającym dronie, który to wzbijał się w powietrze, by patrolować teren.

Jak możemy zauważyć, pole działania złodziei rozszerzyło się o dodatkowe kilka osiedli m.in. Gołębiów. Jak opisała w anonimowym poście osoba, w jej domu doszło do kradzieży.

– Włamano się wczoraj do mieszkania na ul. Ks. Skorupki na Gołębiowie. To ponoć istna plaga teraz w Radomiu. Notowane też są włamania do samochodów. Sprawcy wcześniej obserwują mieszkanie, a jak wychodzą domownicy następuje włamanie. Bądźcie czujni na nieznajome osoby w okolicy posesji, bloków, zgłaszajcie na policję, zanim się wypłoszą. Informujcie znajomych, że teraz częściej pojawiają się takie zdarzenia i bądźcie czujni na nieznajome osoby pojawiające się pod balkonami czy to w dzień czy w nocy oraz na parkingach dziwnie się zachowujące – pisze jedna z grupowiczek Spotted: Radom. 

Jak informują mieszkańcy, podobne przypadki zdarzają się na innych osiedlach.  

Kolejne kradzieże na osiedlach w Radomiu 

Kolejne kradzieże na osiedlach w Radomiu

Radomska policja, prowadząc działania mające na celu wyeliminowanie włamań, zwiększyła patrole. Podczas jednego z nich doszło do zatrzymania dwóch włamywaczy.

Wpadli na gorącym uczynku. Włamywacze w rękach policji

Mieszkańcy jednak apelują, by policja poczyniła większe kroki niż zwiększenie patroli i rozklejanie ogłoszeń na klatkach schodowych. Oto ogłoszenie, które zamieścił w sekcji komentarzy jeden z mieszkańców osiedla Południe.

Kolejne kradzieże na osiedlach w Radomiu

Policja ostrzega. Dwukrotnie wzrosła liczba włamań do mieszkań w Radomiu. Od stycznia do końca listopada odnotowano ich w sumie 85, czyli więcej o 46 niż w analogicznym okresie w roku 2021.