O tym się mówi Radom i okolice Sport

Kolejne sukcesy radomskich lekkoatletów

Sukcesy radomskich lekkoatletów świadczą o ich wysokiej formie sportowej. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia.

W kategorii młodzieżowiec liderem krajowych tabel na dystansie 3000 m w biegach długich został Mateusz Gos. Na tym samym dystansie Adam Bajorski i Wiktor Janduła mają najlepsze wyniki w kraju w kategorii junior.

Jakub Abramczyk biegu na dystansie 1500 m otrzymał wynik 3:58,44, dzięki czemu został rekordzistą kraju. Piotr Abramczyk uplasował się z drugim wynikiem w tabelach. Obaj zawodnicy liderują w tabelach na 2000 m w kategorii junior młodszy.

Dystans 2000 m, tym razem w kategorii dziewcząt U 18 udanie zakończyły nasze zawodniczki Amelia Karolak i Julia Walczak. Zajmują  one odpowiednio 4 i 5 miejsce w tabelach w Polsce.

Hubert Kolasiński wygrał bieg na 60 m przez płotki w czasie 8,31. Posiada on aktualnie 5 wynik w kategorii młodzieżowiec. Julia Adamczyk wygrała z rezultatem 5,95 m w skoku  posiada ona 2 wynik w tabelach, tak samo jak Dawid Krzemiński w trójskoku. Tomasz Gizicki oraz Nikola Brożyna na dystansie 60 m poprawili swoje życiówki łamiąc po raz kolejny granicę 8 sekund u dziewcząt, 7 s. u chłopców. Wszyscy zawodnicy to podopieczni trenerów Artur i Aneta Błasińscy.

Start w zawodach POZLA w Rzeszowie potwierdził wysoką dyspozycję sportową zawodników przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U20, które odbędą się 10-12 lutego 2023. Z kolei na 18-19 lutego 2023 planowane są Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy radomskich lekkoatletów.

Źródło: radombiega.pl