O tym się mówi Radom i okolice Sport

Kolejne wzmocnienie Radomiaka. Mike Cestor dołącza do drużyny

Mike Cestor podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom! Umowa z 30-letnim środkowym obrońcą obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

To czwarte wzmocnienie Zielonych przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023. Urodzony w Paryżu lewonożny zawodnik to wychowanek włoskiej AC Pisa. Jako młodzieżowiec grał także w angielskim Leyton Orient, a następnie – już jako senior – kontynuował karierę na Wyspach Brytyjskich, m.in. w Woking FC. Wartość rynkowa nowego piłkarza Radomiaka to 500 tys. €.

Nowi zawodnicy wesprą Radomiaka

Po powrocie do Francji (SAS Epinal), Cestor przeniósł się na kilka lat do Rumunii, gdzie grał w Astra Giurgiu, CFR Cluj i ostatnio FC Arges, będąc podstawowym zawodnikiem swoich drużyn. Zdobył m.in. trzy mistrzostwa tego kraju. W obecnym sezonie wygrywywał 66% pojedynków w defensywie czy odzyskiwał 11,58 piłek.

Nowy piłkarz Radomiaka to były młodzieżowy reprezentant Demokratycznej Republiki Konga, który wraz ze swoim klubem (CFR Cluj) zanotował siedem spotkań w fazie grupowej europejskich pucharów i kilka meczów w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów (zdobył w nich dwie bramki).

Źródło: Radomiak