Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Koncert „Poeci międzywojnia” w magicznym ogrodzie w Iłży

Już w najbliższą niedzielę (21 maja) koncert „Poeci międzywojnia” zainauguruje sezon kulturalny w „Malinowym Chruśniaku” w Iłży.

Legendarny „Malinowy Chruśniak” z wiersza Bolesława Leśmiana istnieje naprawdę. To ogród w Iłży, za domem przy ul. Podzamcze 38.

To tu, ponad sto lat temu, na wakacjach w domu kuzynów, Sunderlandów, poeta poznał Dorę Lebenthal, zakochał się bez pamięci i nic już potem nie było takie samo…

W 2022 r. Powiatowy Instytut Kultury nawiązał współpracę z właścicielami domu i ogrodu, dzięki czemu przez całe lato w „Malinowym Chruśniaku” organizowane były wydarzenia kulturalne. Nie inaczej będzie i w 2023 r.

Sezon zainauguruje koncert „Poeci miedzywojnia” Adama Struga, z towarzyszeniem całej kompanii muzyków: Szczepana Pospieszalskiego (trąbka), Tomka Stawieckiego (klarnet), Maksymiliana Muchy (kontrabas), Hipolita Woźniaka (buzuki), Mateusza Kowalskiego (bęben). Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad „Malinowym” sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Za udostępnienie Malinowego na kolejny sezon Powiatowy Instytut Kultury dziękuje Panu Tadeuszowi Bilskiemu i firnie LBB PAPIER.

Wcześniej tego samego dnia o godz. 17 w „Galerii na Piętrze” (Iłża, Jakubowskiego 5) odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Krystyny Brzechwy.