:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Andrzej Tomasz Kosztowniak (ur. 31 marca 1976 w Radomiu) – polski polityk i samorządowiec, od 2006 do 2014 prezydent Radomia, poseł na Sejm VIII kadencji.

W trakcie nauki w szkole podstawowej i średniej był siatkarzem WKS Czarni Radom. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej na kierunkach ekonomia i administracja oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Po ukończeniu studiów został pracownikiem dydaktycznym w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, a od 2004 w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w tym mieście. Od 2003 był zatrudniony także w dziale administracyjnym Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 został wybrany na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2010 ubiegał się o reelekcję z ramienia tej samej partii. 5 grudnia tego samego roku w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany na kolejną kadencję W 2014 uzyskał mandat radnego rady miejskiej. Ubiegał się też ponownie o prezydenturę, przegrywając 30 listopada w drugiej turze z Radosławem Witkowskim z Platformy Obywatelskiej.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim. Otrzymał 23 521 głosów, uzyskując tym samym mandat posła VIII kadencji.

źródło: 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kosztowniak