Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Łoś zawisł na ogrodzeniu. Tragiczny finał

Łoś zawisł na ogrodzeniu przy ulicy Perzanowskiej w Radomiu. Akcja ratunkowa zakończyła się tragicznie.

W piątek 12 maja 2023 roku o godzinie 15:50 dyżurny Straży miejskiej w Radomiu otrzymał interwencję, że biegający po ulicy Perzanowskiej łoś podczas przeskakiwania bramy jednej z posesji zawisł na niej uszkadzając sobie znacznie podbrzusze.

Ranne zwierzę szamotało się próbując się oswobodzić, jednak każda próba powodowała coraz to liczniejsze i głębsze rany. W związku z powyższym na miejsce interwencji wezwano lekarza weterynarii, łowczego i straż pożarną. Lekarz weterynarii podjął decyzje o uśpieniu zwierzęcia.

Załoga straży pożarnej zdjęła padlinę z bramy i przekazała lekarzowi weterynarii i łowczemu.

Straż miejska apeluje: Łosie są stosunkowo mało płochliwe. Dorosłego osobnika nie stresują blisko jeżdżące samochody, nie ucieka na widok ludzi. Ale to łagodność pozorna. Przestraszone zwierzę wpada w panikę, zaczyna biegać, próbuje wyrwać się z pułapki. Dlatego bądźmy czujni i ostrożni, lepiej nie podchodzić, nie próbować pogłaskać, nie robić zdjęcia.

W przypadku zauważenia dzikiego zwierzęcia na terenie miasta należy niezwłocznie poinformować dyżurnego Straży Miejskiej, który zadysponuje niezbędne służby potrzebne do wyeliminowania zagrożenia i przekazania zwierzęcia środowisku naturalnemu.

Źródło: Straż Miejska